Koty Chinchilla w Polsce?

Dyskusje związane z hodowlą kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Szynszylowy Kot

03 lutego 2007, 20:36

Czy ktos zna jakiegos hodowce tradycyjnych kotow szynszylowych (nie zmieszanych z Persami) w Polsce? Moze ktos ma jakies informacje na ten temat? Prosilbym o pare slow...
Chodzi mi o kota tradycyjnego z dluszym noskiem, mniejszego od Persa, bez problemow z lzawiacymi oczkami. Wiem, ze wiele organizacji felinologicznych nie uznaje osobno tej rasy a dazy do ujednolicenia z Persami. Dlatego trudno bedzie znalezc takiego kota z rodowodem... :(
kinus

20 lutego 2007, 15:40

koty brytyjskie rowniez wystepuja w tym umaszczeniu
w Polsce znam dwie hodowle kotow brytyjskich, ktore maja koty o takim umaszczeniu: xxxxxx z Leszna i hodowla xxxxxxx z Opola
Awatar użytkownika
Amika
Posty: 1628
Rejestracja: 26 listopada 2006, 20:24
Lokalizacja: Chełm

20 lutego 2007, 19:41

Witam fankę puchatych kotków :lol: :lol:
Co prawda nie znam żadnej hodowli tych kotów, ale może jeszcze nie trafiłaś na stronkę pupile.com. Jest tam 5 kotów tej rasy (niestety brak informacji o rodowodzie). W komentarzu do zdjęć możesz poprosić o kontakt lub informację skąd pochodzi kotek. Kotków można szukać wg spisu alfabetycznego (michalina, percy, frodo8, ruby5, balbinka12). Prościej jednak wpisać w wyszukiwarkę "pers szylkretowy" i pierwsze wymienione stronki to kotki o których wspomniałam.
Życzę powodzenia, bo są naprawdę piękne. Sama o takim marzyłam.
Jak coś się dowiesz to daj tutaj znać (tak z ciekawości, bo te które mam mają być ze mną aż do końca :lol: )
Gość

20 lutego 2007, 20:20

Kot Szynszylowy to obecnie rzadkosc w polskich hodowlach. Na szczescie pojawila sie szynszylowa odmiana brytyjczykow, ktore sa rownie piekne jak tradycyjna szynszyla (Chinchilla Longhair), ktora jedynie chyba w RPA jest uznawana za odrebna rase od Persow...Koty te roznia sie od typowego Persa budowa (sa mniejsze), maja dluszy nosek. Charakterystyczne dla kotow szynszylowych sa zielone oczka, tipowanie na koncu wloskow, ciemne obwodki wokol oczu i ciemna kreska na koncu bialego(rozowego) noska:-))) W Polsce "tradycyjna szynszyla" to juz wieeeelka rzadkosc. Nie wiem czy istnieje hodowla takich kotow w naszym kraju...Jezeli juz to sa typowe Persy Szynszylowe choc i tak baaaaaardzo rzadkie....
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

21 lutego 2007, 10:00

Aniu, rzeczywiście te koty są piękne - szczególnie Percy i Frodo. Bardzo oryginalnie umaszczone. Jak nie przepadam za persami to te koty zrobiły na mnie naprawdę duże wrażenie. Może to te dłuższe pyszczki i wspaniałe futerka? Naprawdę rewelacyjne :D
Gość

21 lutego 2007, 11:35

Dla mnie tez rewelka! Szkoda, ze ich tak malo a u tych co sa, tendencje do "upersienia" tak wielkie :(
Awatar użytkownika
Amika
Posty: 1628
Rejestracja: 26 listopada 2006, 20:24
Lokalizacja: Chełm

17 marca 2007, 11:54

Dentao pisze:Jestem posiadaczem 7-mio miesiecznej kotki chinchilla (białej) i poszukuję obecnie dla niej samca (białego) tej samej rasy niekoniecznie z rodowodem. Wiecej informacji : e-mail : dentaoesporao@vp.pl lub GG:184579 prosze o kontakt.
Czy można gdzieś w necie obejrzeć zdjęcia twojej kotki?
Strasznie podobają się mi te kotki :D
Gość

09 kwietnia 2007, 11:49

I jeszcze jeden link :)
http://www.silverbells.de/home.htm

Zielone oczka z ciemnymi obwodkami no i tak ciemna "kreska" na nosku :P
gosia2

14 września 2007, 11:24

Pzreczytałam te posty i jestem zaskoczona...Mój mąż zawsze marzył o persie, znaleźliśmy ogłoszenie w necie,że jedna pani ma do sprzedania persa szynszylowego...Pojechaliśmy tam i z miejsca zakochałam sie we Frodziu:) Dopiero w domu w necie sprawdziłam co to za rasa ten pers szynszylowy...Nie wiedziałam ,ze to żadka rasa w Polsce...Mój Frodzio tak jak jest to opisane (rasa) jest bardzo żywiołowy i nie tak leniwy jak persy, jak był mały to nawet z mężem zartowaliśmy ,ze ma ADHD ;) Co prawda rodowodu nie ma ,ale widzieliśmy rodowody jego rodziców. Od skóry ma jasne włosy a na końcówkach ciemniejsze,zielone oczy, i dłuższy nosek niż persy tradycujne, nie ma też problemów z oczami.Ogólnie to jetsem bardzo szczęśliwa,że trafiliśmy akurat na Froda i mamy to szczęscie,ze jest z nami:)
Awatar użytkownika
Amika
Posty: 1628
Rejestracja: 26 listopada 2006, 20:24
Lokalizacja: Chełm

14 września 2007, 13:15

Gosiu, pochwal sie swoim kotkiem. W dziale "Pozostałe sprawy" mamy taki fajny wątek ze zdjęciami naszych fotrzaków. Dołącz do nas ze swoim Frodo :lol: .
Domyślam się, że Frodo8 z pupile.com to Twój kotek, czy tak?
:):):)

09 marca 2014, 22:47

ja posiadam chin chille z rodowodem i certyfikatem p
Nowakzeldin_53
Posty: 5
Rejestracja: 09 kwietnia 2014, 21:34

09 kwietnia 2014, 21:39

O, a ile Cię kosztowała?
asiryś
Posty: 2309
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 17:37

18 lipca 2014, 16:06

ewa9922 pisze:Sa 4 kocurki do sprzedania.
Masz zarejestrowaną hodowlę?
ewa9922

21 lipca 2014, 19:41

Rodowód jak dla kotów rasowych, bo one są czysto rasowe, trzymaja wzorzec persa szynszylowego w 100%
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość