Kojarzenie kotów

Dyskusje związane z hodowlą kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Gość

16 czerwca 2014, 00:20

Mam w domu kotkę rasową z rodowodem FPL. Czy jeżeli zapiszę się do związku i będę miała przydomek hodowlany i zarejestruję ją to mogę pokryć kotkę kotem rasowym z innej hodowli. Czy kociaki otrzymają rodowody. Czy wcześniej musi kotka wziąć udział w wystawie? Czy wystarczy tylko zgoda hodowcy od którego ja mam? Kotka niestety nigdy nie wychodziła z domu i taka wystawa byłaby dla niej ogromnym stresem. Kotka jest zdrowa i nie ma żadnych wad, jest w typie hodowlanym. Proszę o wypowiedź osób które się na tym znają.
PureBlue
Posty: 2
Rejestracja: 17 czerwca 2014, 11:22

17 czerwca 2014, 17:04

Ja mam kotkę rasową i zarejestrowałam się PZF, zarejestrowałam tam też hodowlę i wg regulaminu nie muszę wystawiać mojej kotki, wystarczy, że przy rejestracji jej jako kotki hodowlanej lekarz weterynarii wystawi zaświadczenie że kotka nie ma widocznych wad i jest w typie rasy. Prosze jeszcze sprawdzić czy hodowca nie zrobił w rodowodzie jakiś uwag, np że kotka przeznaczona do sterylizacji, poza hodowle lub inne.Jesli nic nie ma to droga wolna do zakładania hodowli.Oczywiście wystawy i tytuły to prestiz, byliśmy na razie na jednej i niestety bardzo źle to znosiła, jej kariera wystawowa stoi pod znakiem zapytania :)Do tego trzeba kota na długo wcześniej specjalnie przygotować. Oswajać z zapachami, dzwiękami, bo moja też nigdy nie wychodziła i zdziczała na wystawie.
Awatar użytkownika
sunshain
Posty: 426
Rejestracja: 05 grudnia 2008, 14:53

27 lipca 2014, 10:00

W FIFe czyli FPL w Polsce wszystko zależy od klubu; ale hodowla to nie zabawa w produkcję miotów, Ja należę do jednego z klubów w FPL (FIFE) oraz PZF (WCF).
PureBlue
Posty: 2
Rejestracja: 17 czerwca 2014, 11:22

15 sierpnia 2014, 23:24

sunshain w jaki sposób jesteś czlonkiem i PZF i FPL, myślałam że to nie możliwe:) Jak to zrobić??Masz dwa przydomki?A tytuły?Przechodzą i łączą się jakoś??
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość