Zmiana w pęcherzu moczowym u suczki sheltie, kulawizna.

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Nananna15
Posty: 3
Rejestracja: 05 sierpnia 2021, 17:03

18 sierpnia 2021, 08:27

Witam . Mam 11 letnią sunię owczarka szetlandzkiego. Choruje internistycznie(trzustka,wątroba,serduszko i tarczyca), jest w okresie stabilizowania parametrów trzustkowo-wątrobowych,bierze leki. Czeka ją operacja pęcherza moczowego (zmiana jest jeszcze operacyjna). Możliwy polip ,ale okaże się po badaniu hist -pat. Węzły chłonne krezkowe nieposzerzone,tak mam w opisie USG. Od tygodnia utyka na przednią łapę i dziwnie chodzi . Jesteśmy w kontakcie z przychodnią onkologiczną. Tutaj będzie operacja. Zasugerowano USG węzłów chłonnych w rozwidleniu aorty, wizyta u onkologów za 2 tygodnie. U mnie na miejscu chyba marne szanse. Wiem,że mało danych. Urazu suczka nie miała. Czy zmiana w pęcherzu może rzutować na kości i powodować kulawiznę? Panie Doktorze Jarku.
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty: 315
Rejestracja: 16 września 2020, 10:58

25 sierpnia 2021, 10:10

Dzień dobry,
należałoby sprawdzić węzły chłonne pod kontrolą USG, poszukać stanu zapalnego lub przerzutów. Dodatkowo warto jednak wykonać RTG łapki i umówić się na wizytę u ortopedy - możliwe, że są to po prostu początki chorób zwyrodnieniowych związanych z wiekiem pieska.

Pozdrawiam,
lek. wet. Karolina Miechowska
Nananna15
Posty: 3
Rejestracja: 05 sierpnia 2021, 17:03

25 sierpnia 2021, 12:02

Dziękuję serdecznie Pani Doktor:).
Nananna15
Posty: 3
Rejestracja: 05 sierpnia 2021, 17:03

26 sierpnia 2021, 00:45

Przestała chodzić na tylnej łapie, chodzi na trzech. Sytuacja zaczęła się ok 10 dni temu. Przednia łapa, kulawizna, dziwne ruchy tylu. Wczoraj podskakiwanie na tylnych łapach i unoszenie jednej z nich.Na przednią już nie kulała. Dzisiaj od popołudnia nie staje na tylnej, ehhh. Onkolog dopiero w poniedziałek.Ale zrobilismy świeży panel geriatryczny . To sucz chorująca na serce,tarczycę, trzustkę i wątrobę. Leczona. No i ten pęcherz. A kulawizna...? Ogólnie wesoła, ma apetyt,ale widać,że ją boli. Jak to ogarnąć? Trzeba zoperować , a stan ogólny średnio pozwala.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość