Zgrubienia po zastrzykach

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

megan
Posty: 436
Rejestracja: 22 marca 2007, 16:19

15 stycznia 2010, 19:42

Dzień dobry,
mam pytanie dotyczące guzów powstałych po zastrzykach. Suczka podłapała infekcję i dostawała zastrzyki różnego rodzaju, również sól fizj. dla wzmocnienia pod skórę (wet. nie mógł się wbić w żyłę) Krótko po wyleczeniu infekcji pojawiły sie zgrubienia, dwa małe i jeden duży, plackowaty guz. Minął juz miesiąc, masujemy, tak jak kazał wet. i nic. Co robić w takim przypadku dalej? Pozdrawiam. M.
Edyta Duszenko
Posty: 274
Rejestracja: 17 września 2008, 20:54

15 stycznia 2010, 21:05

tak bywa u nas już jest dwa miesiące, maleje ale bardzo powoli, ja czekam aż samo sie wchłonie możesz smarować liotonem 1000, przyspiesza wchłonięcie się,
Awatar użytkownika
jolantat
Posty: 132
Rejestracja: 03 lipca 2008, 11:31
Lokalizacja: Będzin

15 stycznia 2010, 21:45

Mieliśmy ten sam problem, jeden guzior był dość duży i myślałam, że to coś innego, ale na szczęście przypomniałam sobie, że właśnie tam dostał zastrzyk. Pomogło rozcieranie nalewką o nazwie zioła szwedzkie, kupiłam je w aptece, nasączałam tampon waty ziołami szwedzkim i delikatnie okrężnymi ruchami masowałam guza, efekt był taki, że po kilku dniach nie było śladu.
megan
Posty: 436
Rejestracja: 22 marca 2007, 16:19

15 stycznia 2010, 21:54

Dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi. Problem w tym, że masujemy i masujemy plus robimy okłady z sody (wet tak zalecił) i nic. Sunia miała pomimo młodego wieku (2 lata) usuwanego sporego tłuszczaka i obawiam się więc, że może mieć ogólnie skłonności do tworzenia się różnego rodzaju tworów skórnych.
Czy jeśli takie guzy nie znikają, to trzeba coś z nimi robić? Usuwać? Robić punkcje, żeby sprawdzić, co w środku? Czy guzy mogą przemienić się w ropnie?
Awatar użytkownika
jolantat
Posty: 132
Rejestracja: 03 lipca 2008, 11:31
Lokalizacja: Będzin

15 stycznia 2010, 23:01

Tłuszczak nie robi się tak nagle, jeśli sunia miała zastrzyki to mogły się nie wchłonąć, spróbuj tymi ziołami szwedzkimi jeśli po kilku dniach nie przejdzie i nie będzie maleć to znaczy, że jest to coś innego. Mój pies miał sporego tego guza, byłam przerażona, bo zauważyłam go dość długo po zastrzykach i od razu nie skojarzyłam, ale naprawdę pomogło z każdym dniem malało.
megan
Posty: 436
Rejestracja: 22 marca 2007, 16:19

15 stycznia 2010, 23:50

Ten tłuszczak pojawił się niestety dość nagle i rósł szybko. Zdiagnozowano go początkowo jako krwiak. No ale nic. W tym przypadku wszystko wskazuje na to, że to po zastrzykach. Kupię te zioła szwedzkie i będziemy nacierać. Dzięki. M.
Awatar użytkownika
aglo
Posty: 288
Rejestracja: 15 kwietnia 2006, 12:10
Lokalizacja: Wieś

17 stycznia 2010, 16:27

My zgrubienie po zastrzyku wmasowywaliśmy maścią Viprosal, ale trzeba to mocno masować aż będzie czuć, że skóra zrobiła się ciepła, cztery razy dziennie. Po około tygodniu było widać rezultaty.
megan
Posty: 436
Rejestracja: 22 marca 2007, 16:19

18 stycznia 2010, 17:41

Zmiejszyło się! Masujemy i nacieramy dalej. Trochę to trwało. Może za mało rozcieraliśmy? Teraz mamy i zioła (mama zaczęła je sobie popijać:)) i maść. Dziękuję za rady i pozdrawiam. M.
Awatar użytkownika
jolantat
Posty: 132
Rejestracja: 03 lipca 2008, 11:31
Lokalizacja: Będzin

19 stycznia 2010, 00:01

Dobra wiadomość, cieszymy się, że jest lepiej i będzie całkiem dobrze :D
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

20 maja 2022, 10:38

Cześć!
Czasami choroby i rożne trudności zdrowotne objawiają się w różny sposób. Kluczem jest zarówno dobra diagnoza, ale szybkie rozpoznanie. Jeśli zastanawiasz się, jak pomóc swojemu podopiecznemu możesz śmiało udać się do lekarza weterynarza, ale także (na ile to możliwe) samodzielnie ocenić stan zdrowia psa.
Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, koniecznie zajrzyj na naszego bloga.
https://www.krakvet.pl/artykuly/jak-roz ... est-chory/ Z tekstu dowiesz się cennych wskazówek i porad, które pomogą ocenić stan zdrowia podopiecznego.

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość