zapadanie tchawicy

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Agatka12

29 lipca 2018, 18:48

Witam,
Mam 6-letniego mopsa. Piesek w ostatnim czasie miał nasilony kaszel i pogłębiające się trudności z oddychaniem.
Wczoraj miała wykonaną endoskopię i skracanie podniebienia które mocno przerosło i jeszcze bardziej utrudniało oddychanie. Stwierdzono także zapadnięcie tchawicy 3-stopnia. Możliwe że będzie musiała mieć wprowadzony stent. W klinice powiedziano nam że w Polsce dostępnym maksymalny rozmiar to 14 a nasz mops potrzebuje co najmniej 15. Można ściągnąć większy ze Stanów ale to są koszta rzędu 8 tys zł. :/
Czy ktoś może wie czy faktycznie tak wygląda sytuacja? Takie koszta nas przerastają a nie mogę patrzeć jak piesek się dusi...
Bardzo proszę o jakieś informacje i namiary na kliniki które zajmują się takimi operacjami.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

30 lipca 2018, 08:21

dostepny jest największy rozmiar 14/90 . Trzeba byłoby rzeczywiście szukać w mniej znanych hurtowniach i za granicą lub pediatryczne stenty.
Beata1981
Posty: 2
Rejestracja: 09 lipca 2020, 11:16

09 lipca 2020, 13:02

Witam,

czy możesz napisać czy doszło ostatecznie do operacji i wstawienia stentu u Twojego mopsika?
Jak się czuje piesek? Jaką decyzję podjęłaś? Mam podobny problem z tym, że wstępnie zdiagnozowany został IV stopień zapadu tchawicy :(

Pozdrawiam
Beata
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość