Zapadadnięta tchawica leczenie SILDENAFIL proszę o opinię lekarza

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Anna86
Posty: 2
Rejestracja: 18 sierpnia 2019, 13:11

18 sierpnia 2019, 13:21

Witam,

Mój 11 letni piesek rasy bichon frise ma niedomykalność zastawki i zapadniętą tchawicę. Serce ma w dobrym stanie, jest leczony. Jest po kastracji, miał również operację na więzadło w tylnej nóżce. W trakcie echa serca lekarz kardiolog zwrócił uwagę na możliwe problemy w obrębie klatki piersiowej właśnie na tle zapadniętej tchawicy- podejrzenie nadciśnienia płucnego. Zalecił leczenie Sildenafilem 10mg. Moje pytanie brzmi- czy jest to bezpieczne dla psów? Na żadnym forum nie jestem w stanie znaleźć informacji na ten temat stąd moje wątpliwości. Piesek jest bardzo aktywny (aż za bardzo), w momencie podekscytowania (najczęściej w trakcie powitania) zdarza mu się kaszel. Proszę o radę i z góry dziękuję :)
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

28 sierpnia 2019, 11:48

nie stosujemy takiego leczenia więc nie mogę się podzielić doświadczeniem. Jeśli mamy podejrzenie zapadania tchawicy wykonujemy bronchoskopie i decydujemy jakich kroków wymaga zwierzę.
Anna86
Posty: 2
Rejestracja: 18 sierpnia 2019, 13:11

28 sierpnia 2019, 21:31

Dziękuję za odp. W takim razie chyba się wstrzymam, bo na forach też nie spotkałam się z leczeniem tym środkiem. Jedynie na forach zagranicznych czytałam na temat leczenia ww lekiem pod kątem nadciśnienia płucnego z dobrymi wynikami... Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość