zapach amoniaku

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

magdalena.z
Posty: 1
Rejestracja: 20 października 2022, 09:39

20 października 2022, 09:42

Dzień dobry
Zmieniłam kotu żwirek (z sylikonowego na drewniany). Po 4 dniach od zmiany żwirku z kuwety unosi się ostry zapach amoniaku. W przypadku poprzedniego żwirku nie było takiego zapachu.
Czy należy uda się z kotem do weterynarza czy zaobserwować czy dziwny zapach to nie wina innego żwirku??
Vet4u
Posty: 669
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

20 października 2022, 21:33

Dzień dobry,
Tak silny zapach amoniaku będzie raczej spowodowany infekcją dróg moczowych lub chorobą nerek, dlatego należałoby udać się do weterynarza by zbadać krew np. mocznik, kreatyninę. Można też wykonać usg układu moczowego oraz pobrać mocz do badania.
Żwirki drewniane są raczej dobrze chłonne, dlatego jest mała szansa, że mocz zalega gdzieś w kuwecie i powoduje nieprzyjemny zapach.
Pozdrawiam,
Kasia
wiejciaa
Posty: 4
Rejestracja: 29 listopada 2022, 15:09

29 listopada 2022, 15:14

Tak naprawdę ciężko stwierdzić, jeśli ten problem był od razu po zmianie żwirku, to może być to jego wina - choć drewniany żwirek nie powinien przynosić takich problemów. Jakiego konkretniej używasz? Bo ja np przy tych - https://www.topcats.pl/kategoria-produktu/zwirki/leo/ takich problemów nie mam. Może ten żwirek jest jakiejś kiepskiej jakości, bądź kiepska partia? Na pewno warto udać się do weta, ale też może wróć na chwile do poprzedniego żwirku i sprawdź, czy problem nadal występuje?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość