York Problem z Szyją

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

AdriAdrian
Posty: 1
Rejestracja: 05 września 2019, 10:49

05 września 2019, 11:03

Wczoraj ja byłem z moim yorkiem na spacerze i zobaczył kota, wiec zaczął lecieć na niego to ja zablokowałem smycz i się zatrzymał ale jak by coś było nie tak, już dalej nie chciał iść. W domu głową nie może patrzeć do góry ani się schylać po jedzenie z miski i wodę. Jak by go szyja bolała albo se nadwyrężył. Jedzenie je i pije jak mu się podniesie no bo nie może się schylać. Po schodach ciężko mu iść do góry i na dół, ale śpi normalnie.
tesia
Posty: 103
Rejestracja: 12 marca 2007, 20:12
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

06 września 2019, 22:16

zamiast opisywać co się psu podziało, i zapewne oczekiwać porad od forumowiczów, idź z psem do weterynarza. Być może że w trakcie szarpnięcia psa w czasie blokowania smyczy, psiak doznał jakiegoś urazu. Niestety,ale co się stało to już weterynarz ci powie, po zbadaniu psiaka. Być może że konieczne będzie zrobienie prześwietlenia. Nie zwlekaj, bo ewidentnie psiak cierpi. Nie każ mu schodzić i wychodzić po schodach, skoro sprawia mu to trudność
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

25 września 2019, 10:57

Dokładnie tesia ma rację. Obroża niestety nie służy do hamowania biegnącego psa. Kończy się to często urazem odcinka szyjnego kręgosłupa, co prawdopodonie ma miejsce u twojego psa. Konieczna jest wizyta w lecznicy i wykonanie zdjęć rentgenowskich jak i dokładne badania szyi.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość