Wysoki mocznik u MŁODEGO psa

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

SandraŁ
Posty: 1
Rejestracja: 20 sierpnia 2022, 16:38

20 sierpnia 2022, 16:53

Witam serdecznie,

4 sierpnia moja Lunka miała robione ogólne badania krwi (powodem był brzydki zapach z pyska, zmniejszony apetyt). Okazało się, że ma podwyższony mocznik 14.90 mmol/L (norma to 3.3-8.3). Wszystkie inne wyniki są ok. Kreatynina w normie. Bardzo lekko podwyższona hemoglobina, leukocyty. 19 sierpnia powtórzyliśmy badania samego mocznika, przez dwa tygodnie wynik urósł do 24.00 mmol/L. Wcześniej Luna dostawała ra w tygodniu gotowane jajko. Bo otrzymaniu wyników z 4 sierpnia oprócz karmy nie dostała nic, a mocznik jest wyższy.
Moje pytanie jest następujące: weterynarz powiedział, że na pewno nerki są zdrowe, że powinniśmy wykonać echo serca (Ponieważ może być to przyczyna), a jeśli wyjdzie wszystko ok może być to lekkie zapalenie jelit. Martwię się szybko rosnącym mocznikiem. Wszędzie gdzie czytam podwyższony mocznik świadczy, że jest coś nie tak z nerkami, nawet przy innych dobrych wynikach. Czy weterynarz ma rację i na pewno nie chodzi o nerki? Nigdzie nie mogłam znaleźć informacji, że wysoki mocznik może być skutkiem chorego serca. Diety również nie kazał nam zmieniać. Piesek dostaje karmę brit ziemniak z łososiem. Ma rok i 9 miesięcy.
Pozdrawiam
Vet4u
Posty: 668
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

15 września 2022, 11:05

Witam,
Jeśli ma Pani wątpliwości co do opinii lekarza weterynarii zawsze warto skorzystać z możliwości zaciągnięcia drugiej opinii u innego lekarza weterynarii np. nefrologa.
Oczywiście zalecane jest wykonanie wszystkich potrzebnych badań.
Pozdrawiam serdecznie,
Kasia
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość