Wymioty na czczo

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Megan22
Posty:1
Rejestracja:02 kwietnia 2024, 08:35

02 kwietnia 2024, 08:51

Witam,
potrzebuję pomocy w sprawie mojej 5-letniej suczki rasy Papillon. Od tygodnia niemal codziennie wymiotuje rano na czczo jeszcze przed pierwszym posiłkiem. Na śniadanie nie chce jeść a jeśli zachęcona przez domowników zje - w przeciągu ok godziny wymiotuje niestrawioną treścią pokarmową.
Od min pół roku karmiona tylko suchą karmą Purizon single meat horse.
Jest świeżo po badaniach krwi w Vetlabie. W wynikach od wartości referencyjnych odbiega GGT 8,1. Poza tym chlorki 114,4 i bilirubina całkowita 3,75.
Zaniepokojona wymiotami, które wcześniej nie występowały umówiłam się z nią na USG. Jednak na wizycie weterynarz nie mógł znaleźć woreczka żółciowego, o żołądku powiedział jedynie tyle że jest pusty (miała być na czczo). Podsumował badanie twierdzeniem że nie doszukiwałby się niczego na siłę. Nie chcę podważać niczyich opinii ani wyjść na przewrażliwioną, ale naprawdę widzę różnicę w zachowaniu mojego psa, który dotąd żywotny teraz chodzi powoli z podkulonym ogonem, dużo śpi...
Bardzo proszę o komentarz, podpowiedź co mogę dla niej zrobić, co można podejrzewać. Przede wszystkim skąd te wymioty i jak im zaradzić?
Pozdrawiam
Vet4u
Posty:737
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

02 kwietnia 2024, 19:50

Dzień dobry,
W tej sytuacji dobrym rozwiązaniem byłoby udanie się do lekarza weterynarii specjalizującego się w radiologii. Tego typu lekarz ma duże doświadczenie w wykonywaniu USG oraz zwykle ma wysokiej jakości sprzęt. Może uda mu się zobaczyć więcej w badaniu obrazowym i będzie w stanie pokierować Panią do innego specjalisty.

Pozdrawiam,
Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości