Wymioty, biegunka (chyba z krwią)

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

paprocki.sebastian@zabka.pl
Posty: 1
Rejestracja: 29 stycznia 2023, 23:20

29 stycznia 2023, 23:30

Witam.

Krótko opisując.
Psa mam od 3 stycznia tego roku. Jest to sunia ze schroniska, waży 18 kilo, po sterylizacji. Okolo 8 stycznia byłem ją odpchlic i odrobaczyć (bo po schronisku różnie to bywa).
Dzisiaj rano wszystko było wporzadku do wieczora aż zaczęła wymiotować śliną, następnie zaczęła mieć biegunkę (wydaje mi się że z krwią zdjęcie niżej). Karmie ją jedynie psią karma mokra i sucha dolina Noteci i dwa razy dziennie dostaje psie ciasteczka. Jest osłabiona i nie ma apetetu. Widzę że się strasznie męczy dlatego czy macie jakąś rade na teraz aby jej pomóc? O 10 jutro będę z nią u pani weterynarz.Obrazek
Link do zdjęcia https://ibb.co/hcWL5w0
Gdyby się nie zaczytał
Vet4u
Posty: 668
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

30 stycznia 2023, 00:03

Witam,
Niestety jedyną opcją, którą może Pan rozważyć, jeśli stan psa gwałtownie się pogorszy jest poszukanie przychodni całodobowej.
Bez badania klinicznego nie jest możliwe ustalenie przyczyny stanu psa. Może być to związane z zatruciem (zjadła coś czego nie powinna) lub procesem chorobowym, np. chorobą zakaźną, szczególnie jeśli suczka nie ma pełnych i aktualnych szczepień.
Przy biegunkach, szczególnie obfitych ważne jest podanie płynów dożylnych lub podskórnie, jednak jest to procedura, którą może wykonać jedynie wykwalifikowana osoba (uwzględniając dodatkowy czynnik -> ślinienie, jest to jak najbardziej wskazane).
Proszę dać zwierzęciu dostęp do świeżej wody.
Samowolne podawanie ludzkich preparatów jedynie może pogorszyć stan zwierzęcia.
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość