wyłysiała końcówka ogonka u kota wolno bytującego

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Dudels
Posty: 1
Rejestracja: 16 lutego 2021, 10:51

16 lutego 2021, 12:18

Bardzo proszę o poradę dotyczącą kota wolno bytującego, którym się opiekuję. Jest to wysterylizowana kotka, ma ok 9 lat. Bytuje wraz z inną kotką na terenie przy bloku, mają budkę, w której śpią. Niedawno zauważyłam, że kotka bardzo mocno wylizuje sobie końcówkę ogonka, która w tej chwili jest już całkowicie łysa. Najpierw było widać spod sierści sam koniec ogonka (skóry), teraz, w ciągu tygodnia łyse zrobiło się ok 5 cm całego ogona na jego końcu. Skóra wygląda czysto, a sierść na całym ciele też jest ok. Kot jest lekko zaniepokojony. Jest to zwierzę, którego w żaden sposób nie da się złapać.
Łysienie i lizanie ogona jak i zaniepokojenie wiązałam z niską temperaturą powietrza. Może odmroziła sobie ten ogonek? A może to jakaś reakcja alergiczna? Ostatnio zaczęłam im podawać Bioimmunex. Czy możliwe jest, że to on ją uczulił i taka jest reakcja? Będę wdzięczna za pomoc w znalezieniu przyczyny łysienia i wskazanie jak mogę jej pomóc.
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

17 marca 2021, 08:54

Cześć!
Warto w takiej sytuacji koniecznie odwiedzić weterynarza. Jednak do tej pory dobrze też, abyś wspierała kondycję sierści i skóry. Możesz użyć do tego specjalnych preparatów witaminowych dla kota. Nasi Klienci pokochali Bosch Olej z łososia. Produkt nie tylko znacznie poprawia kondycję sierści i skóry, ale także sprawia, że każdy posiłek jest smaczniejszy. Także kotek będzie bardzo zadowolony :)

Zapraszamy do naszego sklepu!
KrakVet.pl
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty: 315
Rejestracja: 16 września 2020, 10:58

23 marca 2021, 08:15

Dudels pisze:
16 lutego 2021, 12:18
Bardzo proszę o poradę dotyczącą kota wolno bytującego, którym się opiekuję. Jest to wysterylizowana kotka, ma ok 9 lat. Bytuje wraz z inną kotką na terenie przy bloku, mają budkę, w której śpią. Niedawno zauważyłam, że kotka bardzo mocno wylizuje sobie końcówkę ogonka, która w tej chwili jest już całkowicie łysa. Najpierw było widać spod sierści sam koniec ogonka (skóry), teraz, w ciągu tygodnia łyse zrobiło się ok 5 cm całego ogona na jego końcu. Skóra wygląda czysto, a sierść na całym ciele też jest ok. Kot jest lekko zaniepokojony. Jest to zwierzę, którego w żaden sposób nie da się złapać.
Łysienie i lizanie ogona jak i zaniepokojenie wiązałam z niską temperaturą powietrza. Może odmroziła sobie ten ogonek? A może to jakaś reakcja alergiczna? Ostatnio zaczęłam im podawać Bioimmunex. Czy możliwe jest, że to on ją uczulił i taka jest reakcja? Będę wdzięczna za pomoc w znalezieniu przyczyny łysienia i wskazanie jak mogę jej pomóc.
Dzień dobry,

bez dokładnego obejrzenia kota nie da się postawić diagnozy. Proszę wypożyczyć klatko-łapkę aby złapać do niej kota i przewieźć do lekarza weterynarii w celu zbadania zwierzęcia.

lek. wet. Karolina Miechowska
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość