wydzielina z cewki moczowej ?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Margaret1126
Posty: 27
Rejestracja: 10 stycznia 2015, 20:25

10 stycznia 2015, 20:35

Witam, moj pies to bokser , ma 8 lat do tej pory zdrowy jak ryba, od jakiegos czasu cos sie z nim dzieje, ma żółta wydzieline z siusiaka,wyglada jak ropa, wolno sika, ma dni takie ze nie chce jesc , nie moze chodzic, byl kilka razy u weterynarza dostal tramadol - czy on naprawda dziala przeciwzapalnie ? i nurocolvan ponoc na bakterie, toksyny , badania moczu ok, krwi rowniez... teraz znowu z pieskiem gorzej, wydzielina z miejsa sikania nadal jest ;/ moze to mu tak dokucza? mieszkam poza granicami polski,myśle czasem ze w Polsce poziom weterynarii jest duzo wyzszy. moze moe mi doktor poradzic jakis lek na takie infekcje i czy pies przy takiej infekcji moze sie tak zle czuc/ :?: :?: :?: :?: :| :|.. tutaj weterynarze sugeruja ze to przez ta nieszkodliwa infekcje i dawac tramadol... ale nie wiem co robic...bo pies czasami nie moze wstac, przewrócić sie na drugi bok, wygląda jakby mial niedowład nog, nie wiem paraliż , ledwo chodzi tylnymi nogami nie moze ruszac ale potem to mija i jest dobrze... ale uwielbia spracery i raz dziennie musi isc poprostu nawet jak jest chory to wstanie ledwo bo ledwo i idzie chociaz na chwilke dodaje mu nie wiem adrenalina sily nie wiem nie rozumiem tego... :(
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2015, 01:05 przez Margaret1126, łącznie zmieniany 1 raz.
Margaret1126
Posty: 27
Rejestracja: 10 stycznia 2015, 20:25

10 stycznia 2015, 20:53

a moze ktos mial podobny przypadek nie wiem jakie badania robic, tutaj weterynarze nie proponuja nic wszystko jest ok , moze lapa go boli.... ostantie trzy dni nie mogl chodzic jakby nogi mu sie paralizowaly tylnie, zauwazylam tez zmozony wyciek z cewki wtedy , ale podaje mu tramadol od trzech dni dzis lepiej...co robic ..
Retriver
Posty: 1130
Rejestracja: 26 czerwca 2014, 08:43

10 stycznia 2015, 20:57

Możesz spróbować płukać worek napletkowy, jeżeli jest stan zapalny ten sposób choć trochę złagodzi szczypanie, ważne aby nadmanganian potasu po rozcieńczeniu miał tylko lekko różowy kolor, nie za mocny, roztwór delikatnie ciepły. Wykonujesz go przy pomocy strzykawki (bez igły) na początek dwa razy dziennie przez kilka dni, potem przerwa. Wklej wyniki z analizy moczu.

Pielęgnacja worka napletkowego

U psów często występuje stan zapalny napletka - objawem tego jest wyciek białożółty lub szara wydzielina. Należy przemywać okresowo worek napletkowy słabym roztworem dezynfekcyjnym, np. nadmanganianem potasu. Na zewnątrz worka mosznowego niekiedy można stwierdzić występowanie grzybicy, na co wskazuje zeskorupiała pokrywa naskórka, często lekko krwawiąca. Skuteczną pomocą może być maść "Flucinar".\

TRAMADOL: Stosowany w silnych i średnio silnych bólach ostrych i przewlekłych: urazy, złamania, bóle objawowe, neuralgie, bóle w chorobach nowotworowych, bóle pooperacyjne, bolesne zabiegi diagnostyczne i lecznicze. Może być stosowany u ludzi w podeszłym wieku oraz w bólach towarzyszących dusznicy bolesnej.

Na bolesność stawów możesz mu kupić:
INFLAMEX jest roślinnym przeciwbólowym, przeciwzapalnym preparatem bez stwierdzonych efektów ubocznych. Jest naturalną i smaczną formułą zawierającą silnie działającą mieszankę Diabelskiego Szponu i Jukki.
Margaret1126
Posty: 27
Rejestracja: 10 stycznia 2015, 20:25

10 stycznia 2015, 21:07

dzięki wielkie Retriver,
własnie też czytałam ,że tramadol to przeciwbólowy lek..ale vet mi wpiera ze najlepszy przeciwzapalny... a ja sie boje ze mi sie pies uzależni od tego tramadolu bo to silne przeciez..:/

niestetety wyników moczu nie mam lekarz je mam, w tym kraju tak to wyglada jak sie robi sobie badania krwi to nie dostaje sie ich do reki tylko lekarz ma i tak samo u zwierzat tez tylko vet je ma...bez sensu wiem...

Spróbuje tej pułkanki na pewno nie zaskodzi...a ten inflamex super musze poszukac :) dzieki:)
Retriver
Posty: 1130
Rejestracja: 26 czerwca 2014, 08:43

10 stycznia 2015, 21:24

Tylko nie przesadź z ilością tego płukania, czasem wysięk o którym piszesz można pomylić z normalnym wysiekiem fizjologicznym wtedy to płukanie nie było by potrzebne aż tak bardzo, zależy czy wydzielina jest koloru mlecznego czy podchodzi pod zielonkawy (bakteryjne zakażenie), szkoda, że nie masz wyników ale skoro tamtejszy vet mówił, że wszystko jest ok.
Pasowało by zrobić psiakowi rtg wtedy będzie obraz jak duże są zmiany zwyrodnieniowe w końcu to 8 letni bokserek może się już coś dziać w obrębie stawów.

Mój pies zażywał ten lek :
tabletki dla psów CARPRODYL F,
WSKAZANIA Łagodzenie stanów zapalnych i bólu w chorobach układu mięśniowo-szkieletowego i chorobach zwyrodnieniowych stawów. Łagodzenie bólu pooperacyjengo
Agis
Posty: 479
Rejestracja: 08 października 2013, 16:52

10 stycznia 2015, 21:28

Tramadol -Tramal to bardzo silny lek p/bólowy zaliczany do grupy słabych opioidów , nie jest lekiem p/zapalnym .
Nie dałabym go swojemu psu i bardzo slusznie ,że sie niepokoisz , Kup Pyralgin to lek p/bólowy, p/zapalny , p/gorączkowy .
I psom mozna podawać , bardzo ładnie reagują . Pamietaj ,że wiekszość leków ludzkich nie wolno podawać psom .

Psu byłoby trzeba zrobić USG brzucha i nerek oraz Rtg stawów ,kręgosłupa .. Trudno mi powiedzieć których odcinków ,
bo to powinien zlecićlekarz po badaniu psa .

Spróbuj zdobyć wyniki(np :pod pretekstem wyjazdu do Polski ) i je tutaj wkleić i je po prostu dla siebie mieć .
Pan dr tutaj zagląda i na pewno Ci odpisze , coś zaradzi .
Margaret1126
Posty: 27
Rejestracja: 10 stycznia 2015, 20:25

10 stycznia 2015, 21:33

o dobry pomysł!:) spróbuje zdobyćc wyniki jak sie uda :) dzisiaj byliśmu u veta i kolejną wizyte mamy za tydzien chyba ze stan sie pogorszy oby nie :(!!! tramadol dla psów od veta ma, wiem wiem nie podaje mu ludzkich lekow..naczytalam sie ze można tym duzo krzywdy narobic niestety :(
a pyralgina to taka dla ludzi tak? mozna to podac na pewno ? jeśli tak to jutro zaraz kupie bo nie chce go truc tym tramadolem nigdy wczesniej nie chorowal pierwszy problem i odrazu taki silny lek dostal...

w sobote pogadam konkretnie z vetem niech zaproponuje konkretne badania tak jak mowisz . dzieki:)
Agis
Posty: 479
Rejestracja: 08 października 2013, 16:52

10 stycznia 2015, 21:51

Tak ,śmiało podaj pyralginę ,to jedyny ludzki lek p/ zapalny i p/bólowy jaki może dostać pies .
Lek wet w Polsce ten lek zalecają , a ja równiez sprawdziłam wielokrotnie na swoich psach .
Pyralgina jest w tabletkach i w czopkach , sama zdecyduj która forma jest dla Twojego psa lepsza .

DAWKOWANIE : 1/2 tabl na 10 kg masy ciała .
Margaret1126
Posty: 27
Rejestracja: 10 stycznia 2015, 20:25

10 stycznia 2015, 23:49

dzięki wielkie , jeśli mogą psy to super !:)
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

12 stycznia 2015, 00:41

z Twojego opisu to pies nie ma kłopotów z układem moczowym tylko problemy ortopedyczne. Należałoby wykonać dokładne badanie ortopedyczne podparte badaniem rtg. Worek napletkowy warto płukać gdyż ta drobna infekcja prawdopodobnie jest powikłaniem stanu pierwotnego . Ale siuraka psa także należy dokładnie obejrzeć.
Margaret1126
Posty: 27
Rejestracja: 10 stycznia 2015, 20:25

13 stycznia 2015, 13:37

Dziękuje panie Jarku , wiem co robić :)
Margaret1126
Posty: 27
Rejestracja: 10 stycznia 2015, 20:25

15 stycznia 2015, 02:53

ciężko robić pułkanie worka napletkowy ponieważ mój pies sie bardzo denrwuje przy tym i zaczyna warczec... w końcu to jednak delkatne miejsce. Pani Jarku czy mogę mu podac równiez cos od środka jakies lekarstwo na takie zakażenia / infekcje dodatkowo oprócz pułkania które staram się robic...

jeszcze jedno zachowanie które zaopserowalam u psa .. nie ma związku oczywiscie z infekcją ale moze wskazuje na jakis problem nie wiem niestety... pies jest zmeczony lezy na brzuchu i jak tylko głowa dotyka jego posłania zaraz ja podnosi...wygląda jakby bal sie zasnac...wczoraj w nocy strasznie zacząl sapac... potem zasnąl rano znowu nie chcial wstac z posłania wizyte mamy umowioną na sobote...
Retriver
Posty: 1130
Rejestracja: 26 czerwca 2014, 08:43

15 stycznia 2015, 05:25

Taka obrona przed położeniem kojarzy mi się z chorobą nerek może zupełnie niepotrzebnie w Twoim przypadku, mój pies miał leczone stawy podejrzenie zapalenia w efekcie końcowym okazało się, że problem tkwi w nerkach. Zrób morfologię, poziom mocznika i kreatyniny, biochemię. Mocz do analizy
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

15 stycznia 2015, 08:31

żadnych leków nie potrzeba do płukania zwykły rivanol 1 x dz. przez 3 dni powinny kłopot rozwiązać. Co do głowy. Przyczyn może być wiele , ale najbardziej przyjrzałbym się dalej z dużym naciskiem kręgosłupowi, ale przy okazji należy dokładnie zbadać całego psa włącznie z zębami.
Margaret1126
Posty: 27
Rejestracja: 10 stycznia 2015, 20:25

15 stycznia 2015, 19:34

Dobrze, dziękuję bardzo za rady .. mam nadzieję ,że w końcu ustalimy co pieskowi dolega... i nie będzie juz cierpiał tylko cieszył się jak dawniej. :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość