Utrata słuchu przez psa po wybuchu petardy

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Psia_Mama
Posty:1
Rejestracja:01 kwietnia 2024, 16:12

01 kwietnia 2024, 16:20

Dzień dobry,
w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia mój piesek przestał słyszeć, nie całkowicie ale jednak.
Dwa dni temu niefortunnie tuż przy samej głowie mojego psa wybuchła petarda. Zauważyłam, że coś jest z psiną nie tak, gdy kompletnie nie reagowała na zawołanie. Później już widziałam, że nie reaguje na żadne ulubione słowa, na swoje imię, na żadną komendę. Reaguje jedynie na głośne dźwięki takie jak dzwonek do drzwi, piszczące zabawki, cmokanie, trzeszczenie plastikową butelką, uderzanie metalową łyżką o szkło. Na słowa nadal nie reaguje. Weterynarz podał jej wczoraj i dziś steryd przeciwzapalny, zaglądając do uszu powiedział, że bębenki są całe, jedynie w lewym uchu jest lekkie zaczerwienienie.
Mam ją obserwować, dać jej ok tydzień na dojście do siebie i regenerację i słuch powinien wrócić.
Zanim udam się gdzieś dalej chciałabym zasięgnąć porady czy po takim urazie faktycznie może ten słuch jej wrócić? Czy skoro błony bębenkowe są całe to w środku też powinno być wszystko okej? Skoro błony są całe to co powoduje taką głuchotę?
Będę wdzięczna z każdą odpowiedź.
Vet4u
Posty:752
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

02 kwietnia 2024, 19:42

Dzień dobry,
Jeżeli lekarz stwierdził brak uszkodzenia błony bębenkowej to istnieje duże prawdopodobieństwo, że piesek odzyska słuch. Jeżeli nie nastąpi poprawa to dobrze byłoby udać się do lekarza weterynarii, który specjalizuje się w laryngologii.

Pozdrawiam,
Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 28 gości