USG po sterylizacji

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

mireczka_r
Posty: 2
Rejestracja: 09 lipca 2021, 17:06

09 lipca 2021, 17:22

Suka American Staffordshire Terier we wrześniu 2020 roku była poddana sterylizacji. Miała wtedy 11miesiecy, była po pierwszej cieczke i ciąży urojonej. W grudniu , trzy miesiące po sterylizacji dostała ciążę urojona, w kwietniu zaczęły się problemy z pęcherzem, wycieki, leczona antybiotykami, cały czas kropelkowala, w czerwcu dostała kolejna ciążę urojona, kropelkowanie nie ustało, leki nie pomogły. Skierowano nas na USG układu rozrodczego. Oto opis:w okolicy jajnika prawego owalny, hipoechowy twór wielkości 15-10 mm, 20-30 mm doogonowo od nerki prawej, z owalnym pecherzykiem wielkości 7-4 mm prawdopodobnie jajnik prawy lub jego czesc z pecherzykiem 2 rzędu, w okolicach lewego jajnika zmian nie wykryto. Końcowy odcinek trzonu macicy nieznacznie powiększony o obniżonej echogenicznosci bez patologicznej zawartości i bez reakcji otaczającej tkanki tłuszczowe w miejscu amputacji. Powiększone węzły chłonne biodrowe przyśrodkowe, lewy21-13, prawy 21-16 mm o delikatnie obniżonej echogenicznosci. Moje pytanie :czy mamy się czym martwić? Co z tymi węzłami chłonnymi?
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty: 315
Rejestracja: 16 września 2020, 10:58

14 lipca 2021, 08:57

Dzień dobry,
Warto skonsultować badanie z lekarzem, który wykonywał USG - następnie udać się do lekarza prowadzącego z wynikami, zleci on kolejne badania.

Pozdrawiam,
Karolina Miechowska
mireczka_r
Posty: 2
Rejestracja: 09 lipca 2021, 17:06

14 lipca 2021, 14:34

Byłam dziś u lekarza, który zabieg sterylizacji wykonywał. Pani doktor powiedziała, że najprawdopodobnie zostały odpryski jajnika, co potwierdza badanie USG. Stwierdziła, że trzeba zabieg poprawić. Ze względu na to, że jest lato i częste upały zaproponowała przenieść zabieg na jesień, a teraz podać zastrzyk hormonalny, który wyciszy wszystkie skutki, po niepełnej sterylizacji czyli obkurczy macice, zatrzyma kropelkowanie. Moje pytanie brzmi czy ten zastrzyk jest bezpieczny dla suczki, czy nie będzie skutków ubocznych no i czy pozwalać temu samemu lekarzowi drugi raz robić operacje czy lepiej wybrać innego
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość