Torbielowatosc nerek

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

ewelina8706
Posty: 1
Rejestracja: 05 listopada 2020, 18:55

05 listopada 2020, 19:49

Witam,
Mam problem z kotem... syberyjski, 5 lat, kocica; w piątek poszłyśmy do wet na obcięcie pazurków, zgłosiłam lekarzowi, ze kot zaczął więcej pic i ostatnio bylo więcej klaczkow i wymiotowała pokarmem od 2 dni wiec zlecił badania krwi. Okazało sie ze kratynina wynosi 8,4 mg a mocznik 283 mg, fosfor 10,62 mg, ogólny stan kota dobry. Zaczęła dostawać leki: prevomax, synergal,, bubaq, sol. PWE.
Badane było ciśnienie i ma Ok, mocz jest Ok, usg nerek wyszło torbielowatosc nerek. Wczoraj czyli w środę miała ponowne badanie krwi kratynina 8,58 mg, mocznik 288,6 mg i dodatkowo zrobione badanie gamma GT 18,3, kot czuje sie tak samo, No może trochę mniej zjadł , ale myśle ze to ze względu na kroplówki.
Zauważyłam jeszcze na wynikach ze płytki za pierwszym razem wynosiły 242 tys a za drugim razem tylko 41 tys.
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty: 315
Rejestracja: 16 września 2020, 10:58

23 grudnia 2020, 20:04

Dzień dobry.
Należy kontynuować leczenie wg zaleceń lekarza prowadzącego i pamiętać o wdrożeniu odpowiedniej diety leczniczej, jeśli nie zostało to zrobione.
lek. wet. Karolina Miechowska
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość