tabletki odrobaczające czy badanie kału?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Kapsel02
Posty: 34
Rejestracja: 02 lipca 2015, 10:43

06 listopada 2018, 10:17

Witam, co jest lepsze dla zdrowia psów: profilaktyczne podawanie raz w roku tabletek odrobaczających czy badanie kału? Przez wiele lat dawałam moim psom tabletki, ale słyszałam, że one bardzo niszczą wątrobę i lepsze, chociaż kłopotliwe dla właściciela, jest badanie kału - zwłaszcza w przypadku starszych psów. Mam 2 psy, lat 4 i 10. Oba są zdrowe, nie mają problemów żołądkowo-jelitowych, skórnych, ani żadnych innych. Przed corocznym badaniem krwi powinnam je odrobaczyć i nie wiem, co wybrać - tabletki czy badanie kału? Wiem, że badanie musi być z 3-4 dni, ale czy wynik będzie pewny?
Kapsel02
Posty: 34
Rejestracja: 02 lipca 2015, 10:43

14 listopada 2018, 11:32

Panie Jarku, bardzo proszę o odpowiedź na moje pytanie.
Błażej
Posty: 56
Rejestracja: 19 października 2018, 17:30

16 sierpnia 2019, 16:04

Czy pieski wychodzą na dwór ? Jeśli tak to odrobaczaj je co 2 -3 m-c , bo to jest dla nich i dla pana zdrowia i życia ważniejsze , bo np. przy dziecku , które dotyka psa , a póżniej bierze te ręce do buzi może skończyć się to larwą trzewną na skutek czego dziecko umiera. A gdy pies nie wychodzi to odrobaczaj psa co pół roku , ponieważ jajeczka robaków przenosisz na butach i pies wąchając je i liżąc zaraża się robakami.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

28 sierpnia 2019, 11:51

środki odrobaczające nowych generacji nie wchłaniają się z jelit więc jek moga uszkadzać wątrobę. Ja odrobaczam swoje psy , można też badać kał . Wedle własnego uznania
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość