Suczka nie je, ALAT wysoki

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Norma
Posty: 1
Rejestracja: 14 sierpnia 2021, 06:10

14 sierpnia 2021, 06:25

Witam, moja suczka, szpic miniaturowy, straciła apetyt, potrafi nie jeść cały dzień, innego dnia poskubać coś z miski, karmy psiej nie ruszy więc gotuję wołowinę z ryżem albo kaczkę, które wcześniej bardzo lubiła. Zdarzyły się żółte wodniste wymioty z pianą i luźne stolce. Z badań krwi ALAT wyszedł 100% wyższy AST podwyższony a wszystko pozostałe w normie. Na USG były jedynie liczne gazy w żołądku, nic więcej. Wet zalecił Espumisan i kontrolę, ale jest niespokojna chyba po tym Espumisanie,
Suczka jest młoda, ma 3 lata.
mme
Posty: 159
Rejestracja: 31 grudnia 2008, 19:12
Lokalizacja: kraków

15 sierpnia 2021, 16:40

Moja sunia też ma podwyższony ALAT (3 x przekroczona norma) przy pozostałych parametrach wątrobowych w normie. Jeszcze nie znam przyczyny. U mnie to wygląda na stan przewlekły, bo podobnie było we wcześniejszych badaniach. Wtedy weterynarze podejrzewali, że przyczyną mogą być zęby. Ostatnie badanie miała robione przed zabiegiem. Teraz ma już usunięte wszystkie zęby. Jeszcze za wcześnie na badania kontrolne, bo sunia była przez miesiąc na antybiotyku. Nigdy nie zdarzyło się, żeby nie miała apetytu ale...kocha jeść, wszystko i w każdej ilości, więc obawiam się, że to nie jest wyznacznikiem zdrowia. Nigdy nie wymiotowała treścią żołądka, ale kilka razy zdarzyło się jej "zrzucić" trochę żółci. ma 14, 5 roku.
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty: 315
Rejestracja: 16 września 2020, 10:58

20 sierpnia 2021, 10:34

Dzień dobry,
na pewno należałoby podawać preparaty regenerujące wątrobę oraz wykonać badanie kału podstawowe oraz sprawdzić czy nie ma również cyst giardii. Przy zgazowanym żołądku, należałoby ponownie wykonać badanie USG (najlepiej u specjalisty), aby ocenić dokładnie drogi żółciowe, trzustkę i nadnercza oraz powtórzyć badanie krwi i skontrolować parametry trzustkowe.
Po espumisanie suczka nie powinna być nerwowa, jeżeli takie objawy Panią niepokoją należałoby skonsultować je z lekarzem prowadzącym pieska.

Pozdrawiam,
lek. wet. Karolina Miechowska
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość