strzelające stawy u szczeniaka

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

kraverka
Posty: 1
Rejestracja: 04 lipca 2019, 14:59

04 lipca 2019, 15:09

Witam,
mam 5 miesięcznego whippeta.
Od ponad 1,5 miesiąca ma problemy - zaczęło się od tego, że po dłuższym leżeniu lub spaniu wstawała i miała sztywność w kończynach. Rozciągała się, przeciągała i wszystko wracało do normy.
Jest bardzo żywa, ma apetyt, dotykamy jej kończyny i nie widać aby coś ją bolało, siedzi normalnie więc dysplazję też wykluczam (przecież to chart!)
Potem zaczęło jej strzelać w kolanie, byliśmy u weterynarza który powiedział, że ona dopiero rośnie, że się rozwija, sprawdził łapy, obmacał, powiedział, że z biodrami jest OK, że owszem rzepka jest luźna ale ona jest w fazie wzrostu - przepisał nam ANTINOL na miesiąc, ponieważ w internecie wyczytałam mnóstwo chorób to byłam przerażona, więc udałam się do innego weterynarza (do czech - do ortopedy) który też stwierdził, że z biodrami ok, że i że ona rośnie.
Brała ten lek i była poprawa, lek się skończył i po kilku dniach znowu jej strzela w kolanie, czasami się przewraca jak źle stanie, łapke daje do środka czasami jak chodzi - weterynarz powiedział, że prześwietlenie dopiero za jakieś 2 miesiące zrobi i znowu mi przepisał jakieś tabletki i syrop (teraz nie pamiętam nazwy) - nie wiem co robić.
Nie wiem czy to coś poważnego, czy ona faktycznie tylko rośnie i brakuje jej witamin.
Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

22 lipca 2019, 10:51

niestety przez neta będzie bardzo ciężko pomóc. Tylko wizyta bezpośrednia i badanie łapy.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość