struwity u szczeniaka

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

eunika
Posty: 1
Rejestracja: 01 sierpnia 2021, 09:36

01 sierpnia 2021, 09:42

Dzień dobry,
Bardzo proszę o poradę. U mojego 17 tygodniowego szczeniaka (maltańczyk) w badaniu moczu wykryto bardzo liczne kryształy fosforanu amono-magnezowego, białko i pH =9. Mały sika nawet 20 razy dziennie, przed chwilą w ciągu godziny 5 razy 😥 dostawał zastrzyki przeciwzapalne i antybiotyk w zastrzyku przez 3 dni, miał robione cewnikowanie i płukanie witaminą c a od wczoraj bierzemy antybiotyk Clavudale i od paru dni Urinoloxan. Niestety objawy w ogóle nie ustępują. Mały też dość sporo pije, poza tym śpi dość dużo jak to szczeniak, ale po pobudce jest bardzo wesoły, żywy, energiczny. Dodam, że do tej pory był na pełnej misce karmy dobrej jakości, ale chyba miała za dużo białka (30,8%). Jestem w trakcie zmiany na 25%. Czy ktoś spotkał się z takim problemem u tak młodego pieska? Co jeszcze mogę zrobić?😥
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

05 sierpnia 2021, 11:28

Witaj!
Jeżeli masz problem z kamieniami struwitowymi, to oprócz odpowiedniej diagnozy i leczenia specjalistycznego konieczna może okazać się zmiana karmy. Odpowiednie żywienie może jednocześnie zapobiegać powstawaniu kamieni struwitowych i szczawianowych. Co przełoży się na funkcjonowanie i samopoczucie Twojego podopiecznego.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj na naszego bloga i do poradnika Animonda INTEGRA PROTECT – specjalistyczna karma dla psów i kotów. Dowiesz się z niego wszystkiego, co najważniejsze o profilaktyce i leczeniu kamieni struwitowych.
Zapraszamy do lektury!

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/artykuly/animonda-integra-protect-specjalistyczna-karma-dla-psow-i-kot/
KrakVet.pl
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty: 315
Rejestracja: 16 września 2020, 10:58

06 sierpnia 2021, 09:11

Dzień dobry,

Jeśli zastosowane leczenie nie przyniosło oczekiwanych rezultatów należy zrobić badanie krwi i powtórzyć badanie moczu.
Proszę też wziąć pod uwagę fakt, że Urinoloxan działa moczopędnie.

Pozdrawiam,
lek. wet. Karolina Miechowska
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość