Starszy uratowany pies bez zębów - jak się bawić?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

konarktriv7
Posty: 1
Rejestracja: 26 maja 2020, 13:39

26 maja 2020, 13:53

Mój pies był stadniną szczeniąt, a kiedy go uratowano, musieli usunąć wszystkie jego zęby. Nie ma pojęcia, czym są zabawki i boi się ich, gdy próbuję mu je przedstawić. Nie mam pojęcia, ile ma lat, ale wiem, że jest starszy, ponieważ ma zaćmę, problemy ze stawami i utratę słuchu. Czuję się źle, że nie ma żadnych zabawek i czuję się jak zła psia mama za to, że nie dawał mu czegoś, czym mógłby się zająć, kiedy mnie nie ma. Próbowałem interaktywnych kulek z dozownikami i jest zainteresowany przez minutę, a potem odchodzi. Czasami zostawiam lekko otwartą torbę z przekąskami w pobliżu krawędzi stolika do kawy, a on świetnie się bawi, wyrzucając je ze stołu, a następnie trącając torbę. Czy to wystarczy do stymulacji umysłowej?
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

17 marca 2021, 09:16

konarktriv7 pisze:
26 maja 2020, 13:53
Mój pies był stadniną szczeniąt, a kiedy go uratowano, musieli usunąć wszystkie jego zęby. Nie ma pojęcia, czym są zabawki i boi się ich, gdy próbuję mu je przedstawić. Nie mam pojęcia, ile ma lat, ale wiem, że jest starszy, ponieważ ma zaćmę, problemy ze stawami i utratę słuchu. Czuję się źle, że nie ma żadnych zabawek i czuję się jak zła psia mama za to, że nie dawał mu czegoś, czym mógłby się zająć, kiedy mnie nie ma. Próbowałem interaktywnych kulek z dozownikami i jest zainteresowany przez minutę, a potem odchodzi. Czasami zostawiam lekko otwartą torbę z przekąskami w pobliżu krawędzi stolika do kawy, a on świetnie się bawi, wyrzucając je ze stołu, a następnie trącając torbę. Czy to wystarczy do stymulacji umysłowej?
Cześć! Odpowiednia zabawa i stymulacja jest potrzebna na każdym etapie życia psa. U starszych psów ta stymulacja jednak przybiera inną, ważniejszą postać. Potrzeby psich seniorów są bardzo ważne. Dlatego tak istotne jest, aby je odpowiednio realizować.
Na naszym blogu znajdziesz artykuł Kiedy pies jest seniorem – zrozum lepiej zmieniające się potrzeby swojego przyjaciela, dzięki któremu lepiej poznasz potrzeby twojego psiego seniora.
To potrzebna dawka wiedzy, dzięki której lepiej zaopiekujesz się swoim podopiecznym i zapewnisz mu odpowiednią stymulację.

Zapraszamy do lektury!
KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 1 gość