STARSZY PIES PRZESTAŁ CHODZIĆ - POMOCY!

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Pati0949
Posty: 3
Rejestracja: 10 października 2021, 11:09

10 października 2021, 11:45

Witam, bardzo proszę o pomoc. Mój 10-letni owczarek niemiecki z dnia na dzień przestał chodzić. Już od jakiegoś czasu trochę kulał na tylne łapy, podawaliśmy mu witaminy, głównie arthrofos i arthrodol. Po tym, jak nie mógł się podnieść i piszczał, podawaliśmy mu przez 3 dni zastrzyki, po których nic się nie zmieniło. Czwartego dnia weterynarz podał mu zastrzyk sterydowy, który dalej nie postawił go na nogi. Dzwoniłam tez do innego weterynarza, który zalecił podawanie tabletek ScanVet Scanodyl rano i wieczorem. Dodam, że pies ma apetyt, widać, że chce żyć, ale potrafi się tylko obrócić z boku na bok, podpiera się na przednich łapach. Tylnymi tez rusza, nie ma problemów z podrapaniem się. Jeszcze niedawno biegał, chętnie chodził na spacery (krótkie, żeby nie przesadzić). Nie wiemy co robić, nie chcemy go usypiać, ale boimy się, że jeśli zastrzyk sterydowy nie pomógł, to nie ma już dla niego ratunku. Niepokoi mnie tez to, że weterynarz nie obejrzał psa, przez co nie wiemy do końca co jest przyczyną całkowitej utraty sprawności. Będę wdzięczna za każdą wskazówkę
guset
Posty: 20
Rejestracja: 10 października 2021, 12:44

10 października 2021, 12:52

Jak mozna psa usypiać skoro nie zostały wykonane żadne badania diagnostyczne. Pies leczony jest na oko ! Przede wszystkim trzeba trzeba znaleźć dobrego ortopedę i wykonać RTG. Więcej informacji i porad znajdziesz na FB w grupie - choroby ortopedyczne im. Borysa owczarka.
Pati0949
Posty: 3
Rejestracja: 10 października 2021, 11:09

10 października 2021, 13:32

guset pisze:
10 października 2021, 12:52
Jak mozna psa usypiać skoro nie zostały wykonane żadne badania diagnostyczne. Pies leczony jest na oko ! Przede wszystkim trzeba trzeba znaleźć dobrego ortopedę i wykonać RTG. Więcej informacji i porad znajdziesz na FB w grupie - choroby ortopedyczne im. Borysa owczarka.
Zasugerował to weterynarz mówiąc, że jest to starszy pies i jeśli po zastrzyku sterydowym nie wstał, to raczej nic mu już nie pomoże..
guset
Posty: 20
Rejestracja: 10 października 2021, 12:44

10 października 2021, 18:08

Pati0949 pisze:
10 października 2021, 13:32
guset pisze:
10 października 2021, 12:52
Jak mozna psa usypiać skoro nie zostały wykonane żadne badania diagnostyczne. Pies leczony jest na oko ! Przede wszystkim trzeba trzeba znaleźć dobrego ortopedę i wykonać RTG. Więcej informacji i porad znajdziesz na FB w grupie - choroby ortopedyczne im. Borysa owczarka.
Zasugerował to weterynarz mówiąc, że jest to starszy pies i jeśli po zastrzyku sterydowym nie wstał, to raczej nic mu już nie pomoże..
Jaki weterynarz ? chyba jakiś konował ! Nie wypisuj bzdur tylko idź do ORTOPEDY ! Prosisz o pomoc i nic nie robisz w tym kierunku. 10 lat to nie taki stary - duze psy zadbane żyją 15 lat i więcej . Steryd to nie lekarstwo. Wstyd mi za Ciebie ,że tak lekko chcesz sie pozbyć przyjaciela. Mój pies w wieku 9 lat w przeciągu 1,5 roku miał 5 operacji - w tym 2 ortopedyczne gdzie nie mógł chodzić a teraz śmiga. Ja dla swojej suni poszedłbym ratować ja na koniec świata i oddałbym ostatni grosz ,żeby tylko była zdrowa. Żal tylko psa ,że ma takiego właściciela :mrgreen: pies cierpi a Ty zgadzasz sie z tym co mówi pierwszy lepszy weterynarz :!:
Pati0949
Posty: 3
Rejestracja: 10 października 2021, 11:09

11 października 2021, 01:19

guset pisze:
10 października 2021, 18:08
Pati0949 pisze:
10 października 2021, 13:32
guset pisze:
10 października 2021, 12:52
Jak mozna psa usypiać skoro nie zostały wykonane żadne badania diagnostyczne. Pies leczony jest na oko ! Przede wszystkim trzeba trzeba znaleźć dobrego ortopedę i wykonać RTG. Więcej informacji i porad znajdziesz na FB w grupie - choroby ortopedyczne im. Borysa owczarka.
Zasugerował to weterynarz mówiąc, że jest to starszy pies i jeśli po zastrzyku sterydowym nie wstał, to raczej nic mu już nie pomoże..
Jaki weterynarz ? chyba jakiś konował ! Nie wypisuj bzdur tylko idź do ORTOPEDY ! Prosisz o pomoc i nic nie robisz w tym kierunku. 10 lat to nie taki stary - duze psy zadbane żyją 15 lat i więcej . Steryd to nie lekarstwo. Wstyd mi za Ciebie ,że tak lekko chcesz sie pozbyć przyjaciela. Mój pies w wieku 9 lat w przeciągu 1,5 roku miał 5 operacji - w tym 2 ortopedyczne gdzie nie mógł chodzić a teraz śmiga. Ja dla swojej suni poszedłbym ratować ja na koniec świata i oddałbym ostatni grosz ,żeby tylko była zdrowa. Żal tylko psa ,że ma takiego właściciela :mrgreen: pies cierpi a Ty zgadzasz sie z tym co mówi pierwszy lepszy weterynarz :!:
guset pisze:
10 października 2021, 18:08
Pati0949 pisze:
10 października 2021, 13:32
guset pisze:
10 października 2021, 12:52
Jak mozna psa usypiać skoro nie zostały wykonane żadne badania diagnostyczne. Pies leczony jest na oko ! Przede wszystkim trzeba trzeba znaleźć dobrego ortopedę i wykonać RTG. Więcej informacji i porad znajdziesz na FB w grupie - choroby ortopedyczne im. Borysa owczarka.
Zasugerował to weterynarz mówiąc, że jest to starszy pies i jeśli po zastrzyku sterydowym nie wstał, to raczej nic mu już nie pomoże..
Jaki weterynarz ? chyba jakiś konował ! Nie wypisuj bzdur tylko idź do ORTOPEDY ! Prosisz o pomoc i nic nie robisz w tym kierunku. 10 lat to nie taki stary - duze psy zadbane żyją 15 lat i więcej . Steryd to nie lekarstwo. Wstyd mi za Ciebie ,że tak lekko chcesz sie pozbyć przyjaciela. Mój pies w wieku 9 lat w przeciągu 1,5 roku miał 5 operacji - w tym 2 ortopedyczne gdzie nie mógł chodzić a teraz śmiga. Ja dla swojej suni poszedłbym ratować ja na koniec świata i oddałbym ostatni grosz ,żeby tylko była zdrowa. Żal tylko psa ,że ma takiego właściciela :mrgreen: pies cierpi a Ty zgadzasz sie z tym co mówi pierwszy lepszy weterynarz :!:
Po pierwsze, gdyby zdrowie i zycie mojego psa było mi obojętne, na pewno nie szukalabym pomocy tutaj. Nie wiesz co przechodzę widząc jak moj przyjaciel cierpi. Nigdzie nie napisałam, ze chce uspac psa przez to, ze utracił sprawność. Przytoczyłam tylko zdanie dwóch weterynarzy,
z ktorymi się konsultowałam. Jeden z nich przyjeżdżał dwukrotnie i to on stwierdził, ze „jeśli po sterydzie nie wstał, to raczej nie widzi szans, bo ma swoje lata”. Następnie z innym weterynarzem kontaktowałam się telefonicznie (odmówił przyjazdu), również zasugerował uśpienie zwłaszcza jeśli pies robi pod siebie i te wszystkie zastrzyki nic nie dały. Powiedzieli mi, ze steryd to ostateczność w takich sytuacjach. Nie dopuszczam tej myśli do siebie, ale słysząc takie „diagnozy” od rzekomych specjalistów nie wiem czy jest to prawda, stąd poprosiłam o pomoc i opinie. Być może są tu osoby o podobnych doświadczeniach. Przez ostatnie dni niestety nie miałam możliwości przetransportowania mojego pupila do weterynarza, ale ciagle szukałam pomocy. Nie będę tutaj wchodzić w szczegóły co i jak, bo nie muszę nikomu udowadniać jak zależy mi na moim psie, a zwłaszcza osobom, które znając sytuacje tylko powierzchownie, potrafią wyzwać druga osobę od złych właścicieli. Mimo to dziekuje za nakierowanie na forum dotyczące tego typu przypadków, przynajmniej wiem w jakim kierunku działać. Będę walczyć o mojego przyjaciela, a tobie zycze wiecej empatii, bo przykro czytać takie bzdury zwłaszcza w tak trudnym momencie.
guset
Posty: 20
Rejestracja: 10 października 2021, 12:44

11 października 2021, 10:15

Nie unoś się ,bo są sytuacje gdzie kimś trzeba mocno wstrząsnąć , aby zrozumiał powagę sytuacji. Co to za weterynarze , którzy na oko stawiają diagnozy !!! W takich przypadkach pierwszym i najważniejszym warunkiem jest zrobienie RTG !
Psa nie diagnozuje się w domu , przez telefon czy internet , tylko szuka sie specjalisty. Ja ze swoja sunią jechałem kilkadziesiąt kilometrów do ortopedy profesjonalisty i spotkałem ludzi , którzy przemierzyli setki kilometrów , aby ratować swojego pupila . Możesz też pytać na FB - grupa - #zapytajweta
Życzę ,aby udało sie zdiagnozować pieska i aby wrócił do zdrowia.
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty: 315
Rejestracja: 16 września 2020, 10:58

12 października 2021, 12:02

Pati0949 pisze:
10 października 2021, 11:45
Witam, bardzo proszę o pomoc. Mój 10-letni owczarek niemiecki z dnia na dzień przestał chodzić. Już od jakiegoś czasu trochę kulał na tylne łapy, podawaliśmy mu witaminy, głównie arthrofos i arthrodol. Po tym, jak nie mógł się podnieść i piszczał, podawaliśmy mu przez 3 dni zastrzyki, po których nic się nie zmieniło. Czwartego dnia weterynarz podał mu zastrzyk sterydowy, który dalej nie postawił go na nogi. Dzwoniłam tez do innego weterynarza, który zalecił podawanie tabletek ScanVet Scanodyl rano i wieczorem. Dodam, że pies ma apetyt, widać, że chce żyć, ale potrafi się tylko obrócić z boku na bok, podpiera się na przednich łapach. Tylnymi tez rusza, nie ma problemów z podrapaniem się. Jeszcze niedawno biegał, chętnie chodził na spacery (krótkie, żeby nie przesadzić). Nie wiemy co robić, nie chcemy go usypiać, ale boimy się, że jeśli zastrzyk sterydowy nie pomógł, to nie ma już dla niego ratunku. Niepokoi mnie tez to, że weterynarz nie obejrzał psa, przez co nie wiemy do końca co jest przyczyną całkowitej utraty sprawności. Będę wdzięczna za każdą wskazówkę
Dzień dobry,
Zalecana jest wizyta u lekarza weterynarii ortopedy, ocena w badaniu klinicznym oraz zdjęcia RTG, mogą to być objawy zwyrodnienia kręgosłupa. Dopasowanie leczenia jest zależne od schorzenia oraz stanu pieska.

Pozdrawiam,
Lek. wet. Karolina Miechowska
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość