stany zwyrodnieniowe stawów

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

a123
Posty: 1
Rejestracja: 06 maja 2020, 21:40

06 maja 2020, 22:04

Dzień dobry, Panie Doktorze od jakiegoś czasu mój pies - (lat 14 , ze zwyrodnieniami stawów w nadgarstków w przednich łapach - jedna łapa stabilizująca ortezą, druga łapa ok 3lata temu robiony zabieg artrodezy) - zaczął mocno kuleć, oczywiście kulał już wcześniej, ale teraz do tego stopnia, że się potyka. Nie porusza się prawie w cale, bardzo dużo śpi w ciągu dnia oraz zrobił się nieco agresywny w stosunku do przechodzących obok piesków. W obecnej sytuacji wychodzimy tylko na 5-10min i piesek siada, nie chce dalej chodzić. Zrobiłam pełne badania krwi oraz usg całej jamy brzusznej i niestety, te dolegliwości raczej są związane z pogorszeniem się stanu łapek. Od zabiegu podaję mu na łapki Encorton 5 mg (wcześniej 2xdziennie 1/4 tabletki teraz 1/2 oraz Flexus) Od kilku dni zauważyłam, że obie łapki się "wygięły" w stawach łokciowych oraz łapka operowana też się wygięła, chyba poniżej miejsca w którym był zabieg. Założyłam i na tą łapkę ortezę. Czuję, że kręgosłup zaczyna także przybierać inny kształt. Co mogę zrobić, żeby poprawić jego stan?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

16 maja 2020, 16:27

z opisu wynika , że jego stan jest na tyle poważny , że takiego pieska obowiązkowo trzeba zobaczyć . Nie potrafię bez badania i obejrzenia jak chodzi dokładnie doradzić co zrobić.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość