Skóra z nosa

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Pirania
Posty: 9
Rejestracja: 16 listopada 2005, 16:34
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

13 grudnia 2005, 18:47

Witam. Mojemu psiaczkowi w ciągu tygodnia dwa razy zeszła skóra z całego nosa. Zastanawia mnie co może być tego przyczyną. Może brakuje jej jakichś witamin? Dostaje Bento Kronen dla szczeniaków.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

14 grudnia 2005, 23:19

jeśli masz możliwość to wklej zdjęcie tego nosa, jest kilka chorób , które takie przypadłości mogą powodować, w jakim wieku jest twój pies napisz trochę więcej o psie i innych ewentualnie objawach.
Pirania
Posty: 9
Rejestracja: 16 listopada 2005, 16:34
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

15 grudnia 2005, 19:43

Niestety nie przyszło mi do głowy żeby zrobić wtedy zdjęcie. Tak jak pisałam skóra z nosa zlazła jej (10cio miesięczna ONka) dwa razy w ciągu jednego tygodnia. Trwało to za każdym razem jeden dzień. Jak sie budziła rano to miała wyraźnie biały nos ze złażącą od jego nasady skórą(suchy i ciepły). Gdy po chwili był taki jak powinien czyli zimny i mokry to z tej złazącej skóry robił się na jego środku taki grubszy rulon.Wieczorem było już po wszystkim, był znowu czarniutki. W między czasie pojawiło się zapalenie uszu-dostałyśmy Oridermyl (2xdziennie przez 10 dni), miała także czyszczone gruczoły okołoodbytowe bo bardzo sie gryzła pod ogonem (gryzienie pojawiło się wcześniej). Ogólnie jednak psiak wygląda na zdrowego-ma apetyt, sierść sie błyszczy i więcej niż chętnie chodzi na spacery. Żadnych problemów żołądkowych.
Gdy spytałam weterynarza co może być tego przyczyną wyglądał na troche zdezorientowanego i po chwili stwierdził że to chyba nic wielkiego. Wolałam sie jednak upewnić pytając Pana...
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

18 grudnia 2005, 00:00

bardzo ciężko mi na to odpowiedzieć bez obejrzenia tego nosa jak i samego procesu.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość