Skąpomocz tuż po kastracji 10 leniego goldena

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

lively
Posty: 2
Rejestracja: 02 października 2020, 21:53

01 maja 2021, 16:34

Witam. Mój pies 10 letni golden retriever 3 dni temu przeszedł chirurgiczną kastrację. Ma łagodny przerost prpstaty, który był przyczyną jak przypuszcza weterynarz nawracających infekcji pęcherza moczowego i problemów z wydalaniem moczu. Przed kastracją był w trakcie leczenia zapalenia pęcherza. Cefaleksyna 500 mg 2 razy dziennie, no-spa, ex pain. Był też cewnikowany. Mocz wypłynął bez problemów, potem już ten zabieg nie był potrzebny. Przed kastracją została też wykonana morfologia i biochemia. Żadnych odchyleń od normy, hormony tarczycy też w porządku. Operacja przebiegła bez komplikacji. Wybudził się normalnie z narkozy, wieczorem w ten sam dzień już swobodnie biegał. Następny dzień też w formie-może nieco zmniejszony apetyt. Nie chciał jesc karmy weterynaryjnej Royal Canin Urinary, ale wet powiedział, że po operacji coś lekkostrawnego, mięso drobiowe, rosołek można mu tymczasowo podać. No i wieczorem zaczął się problem z siusianiem.Znowu zaczął kropelkować, ale pił i jadł. Pęcherz przepełniony. Wczoraj znów cewnikowany-2 litry moczu weterynarz spuscił z pęcherza. Antybiotyk bierze cały czas. Ten sam -Cefaleksynę 500 mg rano i wieczorem. Problem jednak nie ustał-kropelkuje, czasem się wysika strumieniem-może 2 razy na dzień. Pęcherz pełny. Oprócz antybiotyku bierze nospę i ex-pain. Podsikuje pod siebie jak się rozluźni, najczęsciej leżąc. Weterynarz polecił spróbować podać Ubretid 1/4 5 mg tabletki dwa razy dziennie po to aby się przekonać czy to nie jakiś problem neurologiczny z sikaniem i ewentualnie ten lek może pomóc przy ucisku przerośniętej prostaty na cewkę moczową. Podejrzewa też , że przejsciowo po operacji mógł się zrobic dodatkowo jakiś obrzęk, że pies swobodnie nie sika. Nie jestem przekonana czy powinnam ten lek podać. Raz, że się boję, dwa, że pies nie ma żanych niedowładów-biega swobodnie i gdyby nie te męczarnie z sikaniem to na pierwszy rzut oka nikt by nie powiedział, że coś mu dolega. Ja jednak nie wiem jak mu pomóc, widzę, że się męczy. Weterynarz w długi weekend nie pracuje. Ma ktoś doświadczenia z lekiem Ubredit , czy pozostaje tylko cewnikowanie na pogotowiu weterynaryjnym?
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty: 315
Rejestracja: 16 września 2020, 10:58

14 maja 2021, 07:25

Dzień dobry,

czy było wykonywane USG jamy brzusznej oraz zdjęcie RTG? Warto zastosować leki według lekarza prowadzącego.

lek. wet. Karolina Miechowska
lively
Posty: 2
Rejestracja: 02 października 2020, 21:53

12 lipca 2021, 11:10

Dziękuję za odpowiedź pani doktor .USG było za każdym razem wykonywane i tylko pokazywało obrzęknietą ścianę pęcherza i osad. Plus duża prostata. Ale już wszystko jest juz w jak najlepszym porządku. Mój goldas siusia jak młodzik. Ubredit okazał się niepotrzebny. Prostata ładnie się obkurczyła co potwierdził wynik USG i poprawa stanu pieska. Był cewnikowany w ten majowy długi weekend u weta prowadzącego, ale juz ostatni raz. Potem stan zaczął się szybko poprawiać . Może stres po operacji, swieża obrzęknięta rana, która przy parciu na mocz sprawiała ból? W kazdym razie już po strachu i wyniki super :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość