Schodzenie ze schodów na 3 łapach

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Topcio
Posty: 2
Rejestracja: 20 lipca 2021, 00:47

20 lipca 2021, 00:48

Zauważyłam, że mój 10-miesięczny pies (kundelek) przy schodzeniu po schodach nie używa swojej tylnej lewej łapy - podkurcza ją. Wchodzi zwyczajnie na 4. Obserwujemy go, chodzi i biega zupełnie normalnie, jest bardzo szybki i nie widać niczego niepokojącego. Ja jednak zastanawiam się, czy to jego dziwne schodzenie to taki jego urok, czy może trzeba coś z tym robić?
iz4a
Posty: 137
Rejestracja: 04 września 2020, 11:19

20 lipca 2021, 09:48

wydaje mi się, że dopóki w pozostałych aspektach funkcjonowania jest w porządku, to niczym nie powinnyście martwić. Trzeba obserwować i monitorować. może po prostu tak nauczył się schodzić i nie ma co doszukiwać się drugiego dna
Topcio
Posty: 2
Rejestracja: 20 lipca 2021, 00:47

20 lipca 2021, 19:08

Jesteśmy po wizycie i RTG. Weterynarz powiedział, że kość nie jest idealnie okrągła i to jest przyczyną. Żeby nie obciążać łapy i jeszcze ze względu na mlody wiek może to się zmniejszyć. Zapytałam, czy to dysplazja, potwierdził.

Jestem mocno zmartwiona, bo nic nie doradził, co robić dalej, nic wiecej nie mówił pozs tym, że nie zaleca.operacji chociaż są różne podejścia.

Co robić?
iz4a
Posty: 137
Rejestracja: 04 września 2020, 11:19

21 lipca 2021, 10:21

oj... zawsze możesz skontaktować się z innym weterynarzem, może to rozwieje Twoje wątpliwości
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość