ROKOWANIA W CHOROBIE NEREK

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

anna2020
Posty: 1
Rejestracja: 05 maja 2020, 19:52

05 maja 2020, 20:11

Witam:)
chcialabym zapytac o rokowania dla psa z chorymi nerkami:) jestem bardzo zalamana faktem, ze pies zachorowal:( Najpierw oko naszego Pupila znacznie sie powiększylo pani wet, stwerdzila ze jest to jaskra i zapisala dwa leki floxal i difadol. Kolejno trafilismy do lecznicy weterynaryjnej gdzie piesek mial zrobiona cala biochemie oraz usg nerek (znacznie zniszczenie) i wyszlo ze stwezenie mocznika wynosi 14,4 mmol/l a Kreatyniny 143,3, umol/l. Pani Weterynarz zalecila kroplowki NACL ( wtorek, czwartek, piatek sobota, niedziela, poniedzialek, wtorek) i kolejno leki: renelvet, ipp 20, nelio i enroxil. Dzis bylismy na badaniu krwi wynik dzis urea 23,6 mg/dl i crea 1,20 mg/dl. Dalej mamy podawac renelvet, ipp 20 i nelio 2,5 mg. Piesek ma prawie 8 lat. Kolejna wizyte mamy za dwa tyg. Pani Doktor wspomniala, że wedlug fundacji IRIS nasz Pupil jest na 1,2 poziomie z 5 mozliwych. Prosze o odpowiedz czy dieta i lekami mozemy jej przedluzyc zycie? Ile zyja pieski przy wlasciwej diecie i lekach? Bardzo dziekuje i pozdrawiam
Bazylseth
Posty: 3
Rejestracja: 14 lipca 2020, 20:14

25 lipca 2020, 04:31

Chciałabym mieć dobrą wiadomość. Wczoraj pożegnałam swojego przyjaciela. Walczył z nerkami od stycznia. W czerwcu nastąpił nawrót choroby. Niestety wczoraj odszedł. Pozostawił ogromną pustkę po sobie. Nerki sieją spustoszenie w organizmie. Mój Bazyluś miał problem z jedzeniem. Nie jadł od 2 tyg bardzo schudł. Nauczyliśmy podawać się kroplówki. Dostawał więc Optylite 250ml i płyn ringera z mleczanami 500ml dodatkowo chtifos, tabletki na żołądek, żelazo z powodu silnej anemii. Od kilku dni miał już drgawki, moczył się, doszły problemy z oddychaniem. Jego wątłe małe ciałko nie moglo produkować już tlenu, serduszko biło w podwojonym tempie.... musieliśmy pozwolić mu odejść. Serce pęka. I ta pustka jest nie do zniesienia ☹😭
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość