Rak gruczołu mlekowego - III stopień złośliwości

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

sandra.g
Posty: 15
Rejestracja: 26 stycznia 2018, 10:02

25 kwietnia 2020, 13:34

Panie Doktorze, błagam o jakieś wskazówki dla mojej suni! :(
Moja sunia ma 11 lat. 2 lata temu miała zabieg ovariohisterektomii i subtotalnej mastektomii (pakiety L 1-5 oraz P 3-5) z powodu złośliwego guza mieszanego o II stopniu złośliwości (usunięty doszczętnie, bez zajęcia naczyń chłonnych, z polami martwicy).
Onkolog nie zalecił wówczas usunięcia 2 pozostałych sutków. Zgodnie z jego zaleceniami co 6 miesięcy wykonywaliśmy USG jamy brzusznej, RTG klatki piersiowej i badania krwi. Przez ten czas wszystkie badania były dobre.
Niestety na początku marca wyczułam guzek przy pozostałych dwóch sutkach. 8 kwietnia odbył się zabieg hemimastektomii. Wynik badania histopatologicznego totalnie mnie załamał - "Rak prosty, ogniskowo wrzecionowatokomórkowy, o wysokiej złośliwości histologicznej (III stopień), z polami martwicy, bez zajęcia naczyń,usunięty doszczętnie."
Onkolog nie zaleca dalszego leczenia, jedynie kontrole co 3 miesiące (RTG klp, USG jamy brzusznej).
W tym momencie sunia czuje się dobrze, biega, bawi się , ma apetyt.
Ma też niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej (obydwie w fazie bezobjawowej) oraz niedoczynność tarczycy.

Czy są jakieś szanse dla mojej suni? Jakie są rokowania?
Czy mogę ją jakoś leczyć? Nie chcę biernie się przyglądać, jak nowotwór ją zjada :(
Błagam o pomoc :(
syjamski_przyjaciel
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwietnia 2023, 20:46

03 kwietnia 2023, 20:48

Sandra, czy mógłbyś zaktualizować? czy byłaś na innym zabiegu i czy możesz polecić jakiegoś chirurga?

Mam podobny przypadek z moim kotem i rozpaczliwie szukam porady - robić operację czy nie
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość