Pytanie do weterynarza

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Charlietta
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwietnia 2013, 19:53

10 kwietnia 2013, 20:13

Witam serdecznie,
Zacznę od tego, że rodzice wiec pośrednio i ja mamy psa kundelka ( w typie pinczera) ok 2 letniego (waży ok 5kg) Mieszkamy na wsi i pies biega sobie do woli gdzie chce w dzień gdy rodzice pracują na zewnątrz a w nocy śpi w domu.Już od małego szczeniaka zdarzalo się że miał duszności. Chodzi o to że zaczyna tak dychać , charchac i wciągać powietrze w sumie nie wiem jak to nazwać bo to nie wygląda tak jakby się zakrztusił ale jakby np mocno się zmęczył cy coś.Po prosty tak mocno zaciąga się powietrzem ale jakby nie mógł do końca dobrze oddychać.Znalazłam filmik z podobmnym sapaniem na youtube( u mojego bardzo podobnie to wyglada) http://www.youtube.com/watch?v=lG5k9XVlh3c tak ok 1:00 min sie zaczyna u niego. Na początku myślałam ze to od smyczy bo jak jest na spacerze to dość mocno ciągnie ale zmieniłam na szelki i nic nie pomogło. Jak u nas był weterynarz (taki od zwierząt gospodarskich) to powiedział że to zapewne alergia i ze na razie nic złego nie dzieje się wiec można mu najwyżej kupić inhalator. i zaszczepił na nosówkę( cały komplet bo wtedy był mały i jeszcze nie miał).Myśle że może mieć alergie poniewaz gdy przebywa np w stodole gdzie jest dużo pyłu to często tych ataków dostaje.Potem ataki były rzadsze ale teraz znowu się wzmocniły.Od jakiegoś czasu znowu ma te ataki i to coraz częściej bo czasem nawet 2-3 razy dziennie i w nocy. nie widać aby go coś bolało ale się martwię tym bardziej ze teraz chyba nic tak nie pyli SKORO U NAS jeszcze SNIEG I ZIMNO. Sęk w tym że wszyscy weterynarze w promieniu 20km są typowo od zwierząt gospodarskiich bo mieszkamy na wiejskim terenie.Ogólnie zdziwiło mnie że gdy byłam to nie zaproponował żadnych badaań ani nawet nie zmierzono mu temperatury.Tata nie chce jechać daleko do weta i mówi e te co są muszą wystarczyć.mam wiec kilka pytań
1. Co może być mojemu psu? czytałam że niektóre tak mają gdy są podekscytowane jednak u mojego często tak sie dzieje np w środku nocy lub gdy śpi na posłaniu a wtedy przecież żadne mocne bodźce na niego nie oddziałują. A gdy sie z nami wita, bawi itp gdy jest najbardziej ucieszony to tak raczej się nie dzieje choć i tak się zdarza.
2. czy badania krwi cos mogą wykazać?Jakie badania powinnam zaproponować żeby zrobił( może gdy zobaczy ze conieco wiem to sie bardziej zainteresuje)
3. co jeszcze mogę zrobic? jak mu pomóc?
Dodam także że jego ojciec pinczer koleżanki ma tak samo. Teraz ostatnio cos mówiła że jej suka znou sie oszczeniła i oddaje już szczeniaki ale mają takie same objawy wiec podejrzewam że to moze byc cos dziedzicznego
przepraszam bardzo za błedy ale klawiatura mi sie psuje i z góryy dziękuje za odpowiedzi:)

pies jest szczepiony i co 3 miesiące odrobaczany
szarada

10 kwietnia 2013, 21:14

To jest kichanie wsteczne, moze miec zapadalnosc tchawicy, chore serce, Dobrze by lekarz osluchal serduszko. R.T.G.(sylwetka serca) echo serca, Ekg.Powiedz kolezance, ze chorych psow sie nie rozmnaza,robi krzywde psom i opiekunom psow, poza tym piszesz w typie rasy, wiec tym bardziej. Nie jestem lekarzem wet.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

15 kwietnia 2013, 00:41

szarada w pełni wyczerpała temat.
Charlietta.

18 kwietnia 2013, 19:21

cóż w takim razie spróbuje jak najszybciej iść i zrobić potrzebne badania. Dziękuje bardzo za pomoc:)
kacha0903
Posty: 2
Rejestracja: 10 lutego 2022, 18:40

10 lutego 2022, 18:54

Witam. Mam pieska o wadze 80 kg. W ostatnich wynikach wyszła mu niedoczynnosc tarczycy. Teraz otrzymuje 2 x dziennie forthyron 800. chciałabym skonsultować czy ta dawka jest dla niego odpowiednia. Czy mogłabym podawać mu euthyrox, jeśli tak to w jakiej dawce? Za 2 tygodnie będziemy powtarzać wyniki. T4 całkowita 0,677 µg/dl i T4 wolna 0,323 µg/dl
ka_mila1
Posty: 65
Rejestracja: 07 lipca 2021, 08:19

11 lutego 2022, 11:59

kacha0903 pisze:
> Witam. Mam pieska o wadze 80 kg. W ostatnich wynikach wyszła mu
> niedoczynnosc tarczycy. Teraz otrzymuje 2 x dziennie forthyron 800.
> chciałabym skonsultować czy ta dawka jest dla niego odpowiednia. Czy
> mogłabym podawać mu euthyrox, jeśli tak to w jakiej dawce? Za 2 tygodnie
> będziemy powtarzać wyniki. T4 całkowita 0,677 µg/dl i T4 wolna 0,323 µg/dl

Kacha, a to jest dawka ustalona przez lekarza? Jesli tak, no to czekałabym do następnych badań i wizyty po prostu
kacha0903
Posty: 2
Rejestracja: 10 lutego 2022, 18:40

11 lutego 2022, 17:56

Tak,dawkę ustalił lekarz. W przyszłym tygodniu bedziemy robić znowu badania.
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty: 315
Rejestracja: 16 września 2020, 10:58

22 lutego 2022, 14:00

Dzień dobry,
zgodnie z dawkowaniem jest to odpowiednia dawka. Dawka ustalana jest również indywidualnie pod pacjenta, dlatego wykonuje się kontrolne badania.
Zalecany jest dla psów Forhyron niż ludzki odpowiednik.

lek. wet. Karolina Miechowska
xuriela@gmail.com
Posty: 2
Rejestracja: 06 listopada 2022, 11:59

06 listopada 2022, 12:27

Witam,
Mam psiaki HUSKY stwierdzono u 4ch najpierw nadczynnośc tarczycy... po lekach maja niedoczynnośc sunie maja lekką niedoczynność tarczycy ale bez obrawów takiech jak psy TZN wyłysienia. Podejrzewam że doszło do tego po dokarmianiu psiaków kurczakiem z restaruracji Chińszczyzny w której pracowałam... Na początku myslałam że do kwestia jakichś przypraw i brałam juz tylko gotowane . Niestety nie zmieniło to efektu oczywiście przestałam podawac. Minął miesiąc psiaki zaczeły nawet zarastac ... Niestety jeden miał gorsze objawy dodatkowo spuchł .. wylądowałam u weterynarzea wówczas stwierdził nadczynnośc tarczycy po podaniu leków przeszło na niedoczynność. Obecnie są na leku Euthyrox 2 razy dziennie 200 mg niestety wg mojej oceny sytuacja z siersia sie znacznie pogorszyła Psy zaczeły bardziej liniec niz bez leków mało tego zaczęły sobie wygryzac ogony i ociarac sie o siatki jakby je swędziało jeden był juz na antybiotyki bo wygryzal sobie do krwi. Wg mnie to kwestia leku za duzej dawki wiem ze po miesiacu jest za szybko na zmiane wynikow bede robic pod koniec tego miesiaca. Stwierdzilam jednak ze zmniejszam dawke na 2 razy dziennie po pol tabletki czyli 100 mg i chce zejsc do dawki 1 raz dziennie do czasu wyników Nadmieniam ze kazano mi zmienic na sucha karme z miesnej ... wieprzowina... na ktorej sa inne psiaki i nic im nie jest szczegolnie mlody ma rok i wyglada oblednie. Nie jest rto kwestia genow bo psy nie wszystkie sa spokrewnione tylko wg mnie tych kurczakow... czy one mogly tak wyniszczyc tarczyce i czy jest mozliwosc ze psiaki dojda do siebie w sensie czy hormony maja szanse sie ustabilizowac.
Vet4u
Posty: 669
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

08 listopada 2022, 19:07

Dzień dobry,

Wszelkie zmiany w dawkowaniu leków powinny być konsultowane z lekarzem weterynarii! Jeśli się Pani martwi, że to leki są przyczyną łysienia to proszę się zgłosić do weterynarza. Przyczyna nadmiernej utraty włosa i swędzenia nie musi leżeć w lekach - może być związana, np. z schorzeniami skóry.

Pozdrawiam,
Julia
Spa123
Posty: 2
Rejestracja: 22 listopada 2022, 21:46

22 listopada 2022, 21:50

Witam. Pies (staruszek 13 lat) miał w piątek szczepienie na wściekliznę razem z chorobami zakaźnymi. Jutro ma mieć zabieg usunięcia dwóch guzków podskórnych i ew kastrację jak wszystko bedziw szło dobrze. Czy odstęp tych 5 dni między szczepieniem a zabiegiem nie spowoduje komplikacji? Dlaczego niektórzy każą czekac 2tygodnie? Czy to może być niebezpieczne?
majaaszk
Posty: 2
Rejestracja: 13 lipca 2023, 15:00

13 lipca 2023, 15:03

O czym świadczy krwotok z nosa po śmierci psa, czy jest to normalne ?
Vet4u
Posty: 669
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

13 lipca 2023, 23:21

majaaszk pisze:
13 lipca 2023, 15:03
O czym świadczy krwotok z nosa po śmierci psa, czy jest to normalne ?
Witam,
Niestety nie znając sytuacji i okoliczności uśpienia, bądź śmierci psa, nie jesteśmy w stanie określić, czy krwotok jest zjawiskiem normalnym.
W przypadku uszkodzeń wewnętrznych może dojść do jego wystąpienia. Zazwyczaj podczas usypiania zwierzęcia taki objaw nie występuje.
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
majaaszk
Posty: 2
Rejestracja: 13 lipca 2023, 15:00

14 lipca 2023, 10:00

Piesek miał zapalenie trzustki, zmarł w wieku 13 lat. Umarł w domku.
Vet4u
Posty: 669
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

22 lipca 2023, 09:01

Dzień dobry,
Bez wykonania sekcji zwłok nie ma możliwość określenia dokładnej przyczyny zgonu oraz przyczyny wystąpienia krwotoku z nosa, ponieważ nie wiemy co wydarzyło się wewnątrz organizmu psa.

Pozdrawiamy,
Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 1 gość