Pytanie do lekarza

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Katarzyna70
Posty: 1
Rejestracja: 14 listopada 2019, 19:08

14 listopada 2019, 19:49

Witam moja 11 letnia suczka buldoga francuskiego na rozpoznania spondyloze lekarz ortopeda zalecił trotoxil ale sunia źle na niego zareagowała czytając Pana posty zaczęłam podawać Inflamex sunia biega jest wesoła przestała się potykac i przewracac niestety nie można nigdzie kupić Inflamex co mogę podawać zamiast tego bardzo proszę o pomoc
Ewaviola
Posty: 1
Rejestracja: 17 listopada 2019, 18:47

17 listopada 2019, 19:56

Mam jorka suczke 8 lat, od 2 miesięcy ma problemy neurologiczne tzn, przekrzywiona główka na prawo, chwiejny chód i triki pulsacyjne ucha, brwi, noska na przemian lub wszystko razem też po prawej stronie, było również podejrzenie zapalenie ucha środkowego. Wizyta u naszego lekarza skończyła się 2 zastrzykami że sterydy i antybiotyki na 10 dni, bez poprawy. Pojechała do dr Wrzoska zalecił rezonans oraz pobranie płynu, wstępnie powiedział że jest niedowlad prawej części pyszczka, lekka ataksja. Rezonans wykazał zapalenie jądra nerwu siódmego i ósmego, czyli niewiele. Płynu po trzech próbach nie udało się pobrać, pochodziła krew mimo braku ciśnienia wewnątrzczaszkowego. Dr Wrzosek zaproponował kolejna próbę poprawia płynu. Zrezygnowałam z tej opcji, piesek ma chore serce, kolejna narkoza i próba pobrania moim zdaniem to duże ryzyko. Badania krwi w normie, podwyższone trójglicerydy, badanie na tarczyce w normie, wymaz z ucha również. Podjęłam decyzję leczenie pieska na miejscu, dostaje od 12 dni steryd prednicortone i 10 dni antybiotyk zinnat, bez poprawy pojawiła się biegunka i problemy żołądkowe. Zalecono mi badanie na neospora canine. Nie wiem co mam już robić i jak leczyć pieska, wszystko trwa już od 2 miesięcy, proszę o Pana opinię i może wskazówkę co dalej robić, pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

11 grudnia 2019, 09:44

Katarzyna 70 - odpowiedz poszła na PW

Ewaviola będzie mi bardzo ciężko Ci pomoc. Niestety bardzo konieczne jest wykonanie badania płynu mózgowo-rdzeniowego. Dr. Wrzosek nie więcej nie ustalił?
zygfryd22
Posty: 1
Rejestracja: 12 grudnia 2019, 10:47

12 grudnia 2019, 10:55

Witam,

Mój pies uderzył uchem w coś twardego (chyba przy otrzepywaniu się) i zrobił mu się dość duży (1/4 ucha) krwiak, takie nabrzmienie gdzie zbiera się krew i osocze. Byłem z tym u weterynarza i kazał to zotawić, że się wchłonie i zagoi. Ale pamiętam, że lata temu u innego psa miałem podobny problem i wtedy weterynarz doradzał aby spuszczać z tego krew (za pomocą igły lekarskiej) bo inaczej ucho zrobi się całkiem twarde. Spuszczałem przez ponad tydzień, ale krwiak powstawał cały czas, dałem więc spokój i rzeczywiście zagoiło się ale ucho było zupełnie twardę do końca jego życia. Teraz nie bardzo wiem co robić, spuszczam ten płyn od kilku dni codziennie ale codziennie znowu jest nabrzmiałe, czy taka taktyka ma sens czy lepiej to zostawić aż się zagoi i zrobi twarde? dziękuję i pozdrawiam,

ZK
BogdanZ
Posty: 1
Rejestracja: 14 grudnia 2019, 17:14

14 grudnia 2019, 17:44

Podejrzewam, że podczas wyciskania gruczołów okołoodbytniczych u mojego psa zrobiono to niefachowo doprowadzając do pęknięcia jednego z gruczołów. Jak to można sprawdzić, bo osoba robiąca ten zabieg udaje że nic się nie stało. Słyszałem wyraźny efekt bęknięcia balonika. Po 3 m-cach byłem na wyciskaniu u innego lekarza i on nie mógł znaleść drugiego gruczołu. Co powinienem zrobić w tej sytuacji. Pies na dzisiaj wygląda na zdrowego.
gancarc@poczta.fm
Posty: 1
Rejestracja: 18 grudnia 2019, 21:17

18 grudnia 2019, 21:28

Dzień dobry,
bardzo proszę o podpowiedź czy jest jakiś alternatywny (tańszy) preparat na zwyrodnienia stawów dla psa. Na chwilę obecną moja psina ma podawany Sizarol Complex. Ma zwyrodnienia w dwóch miejscach w kręgosłupie oraz w stawach tylnych łap. Psisko jest młode, ma 4 lata.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

08 stycznia 2020, 11:01

zygfryd 22 jeżeli mimo spuszczania zawartości krwiaka i delikatnego opatrunku uciskowego sytuacja regularnie się powtarza taką małżowinę należy zoperować.
BogdanZ nie wyobrażam sobie aby ręcznie doprowadzić do pęknięcia gruczołu okołoodbytowego ( chyba , że jest niedrożny z wtórnie powstającą przetoką - to jedyna jego możliwość to oczyszczenie przez tą przetokę). Zdrowego gruczołu nie da sie ręcznie uszkodzić wiązałoby sie to z niewyobrażalnym bólem u psa. A jeśli lekarz nie mógł znaleźć gruczołów to znaczy , że były opróżnione i puste.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość