Psi tyfus

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Axel
Posty:2
Rejestracja:05 lutego 2024, 18:54

05 lutego 2024, 18:55

Dzień dobry/dobry wieczór. Przychodzę z pytaniem. Moja siostra miała szczeniaka, piesek niecałe trzy miesiące. Mieszaniec dwóch ras pitbula. W piątek zauważyliśmy, że piesek wypróżnia się z krwią, żadna klinika nie chciała go przyjąć bez wpłaty ogromnej sumy pieniędzy. W sobotę piesek trafił do weterynarza, który podał mu kroplówkę i leki, czuł się dobrze. Wspomniał nam, że da nam kroplówkę i leki dla psa na kolejny dzień jednak podał nam tylko dwie tabletki na rano i wieczór, więc zostałyśmy same z tą sytuacją i słowami że trzeba czekać i te dni będą decydujące... Sytuacja w niedzielę się pogorszyła a mnie męczyło że piesek nie ma niczego na ból i też nie wiem czy można było mu w taki sposób chociaż pomoc.  Piesek zmarł przed wizytą kontrolną,czyli w poniedziałek rano.  Mam pytanie odnośnie tej sytuacji, która nie daje mi spokoju. Czy lekarz weterynarii nie powinien dać nam kroplówki, która defacto początkowo oferowal? Miał nawet pokazać jak się to zakłada. Jego późniejsze tłumaczenia to  _ cytuje *mogło się za dużo przelać * dlatego nie dał nam jednak tej kroplówki? Nie mógł jeść, nic nie pił. Na pewno  był odwodniony, nie rozumiemy jak organizm takiego małego psiaka ma się bronić jak nie miał sił... Nie miał siły się ruszać, a w niedziele dodatkowo wypróżniał się już samą krwią i wymiotował. Bardzo proszę o odpowiedź, czuje, że lekarz zbagatelizowal stan zdrowiamalucha, chciałabym wiedzieć czy moje przypuszczenia są zasadne. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Vet4u
Posty:737
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

06 lutego 2024, 19:30

Dzień dobry,
Czy piesek był szczepiony przeciwko parwowirozie?

Pozdrawiamy
Zespół Vet4u
Axel
Posty:2
Rejestracja:05 lutego 2024, 18:54

08 lutego 2024, 00:22

Vet4u pisze:
06 lutego 2024, 19:30
Dzień dobry,
Czy piesek był szczepiony przeciwko parwowirozie?

Pozdrawiamy
Zespół Vet4u
Tak, piesek był szczepiony. Dostał dwie dawki i kilka dni po drugiej dawce zaczęły się te objawy
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości