Proszę o szybką pomoc. Pęknięta opuchlizna

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

amw_w44
Posty: 1
Rejestracja: 13 marca 2022, 10:30

13 marca 2022, 10:36

Witam,
Ostatnio u mojej 7 letniej suczki - york, zrobił się obrzęk pod okiem. Byłam u weterynarza 3 dni temu (dzień po tym jak to się stało), wykryto kamień na zębach przez co jeden poważniej się zepsuł i dlatego napuchł jej pyszczek. Lekarz ostrzegał mnie że może jej to pęknąć jednak nie mówił nic o krwawieniu. Dziś rano kiedy byłyśmy na spacerze opuchlizna pękła i zaczęła krwawić. Próbowałam wytrzeć jednak zbyt dużo się nie udało - boli ją to i nie pozwala się dotykać a pomimo to wyciera sobie to łapką. Lekarz dał nam antybiotyk, zażywa tak jak zalecał. Za 2 tygodnie będzie mieć czyszczony kamień jednak co z tą krwią która ciągle leci (jak udało mi się trochę wytrzeć to po godzinie znowu było jej tyle samo). Proszę o jakąś radę. Jechać z nią do weterynarza? Zaczekać?
Vet4u
Posty: 669
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

22 listopada 2022, 13:53

Witam,
Sytuacja ta jak najbardziej może mieć związek z nagromadzeniem kamienia nazębnego.
Krew może wydobywać się z rany z powodu powstania przetoki lub przez mechaniczne drażnienie.
Jeśli się Pani niepokoi polecam zgłosić się do lekarza weterynarii o opinie i pomoc.
Każda wątpliwość powinna być konsultowana z lekarzem weterynarii, który prowadzi leczenie psa.
Pozdrawiam serdecznie,
Kasia
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość