Proszę o pomoc...chora watroba i jakie zywienie?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

zanett1985
Posty: 85
Rejestracja: 13 sierpnia 2010, 21:48

03 czerwca 2015, 09:19

http://wczytaj.pl/images/lusi.jpg
http://wczytaj.pl/images/lusi1.jpg
Prosze o pomoc, wiem tyle ze wątroba zle pracuje,mam problem z karmieniem psa karma bo całe zycie jadła mięso gotowane,co podawać jej do jedzenie??
Piesek kundelek, wiek 6 lat
Od weta dostała tabletki o nazwie heparegen które musi przyjmowac 3xdziennie,czy to nie za duzo???
Proszę o jakąs dietę która mogłabt zawierac mięso bo teraz to wogole nic nie chche jesc bo karma to dla niej tragedia ;/, Pozdrawiam Żaneta
Retriver
Posty: 1130
Rejestracja: 26 czerwca 2014, 08:43

03 czerwca 2015, 11:02

Pies ma przekroczenia w moczniku, cukrze i ALT. Dieta powinna być lekka nieobciążająca wątroby oraz nerek, coś się zaczyna dziać, świadczą o tym niewielkie ale przekroczenia. Możesz spróbować puszkowego żarcia dla psów z chorą wątrobą lub gotowane mięsko w mniejszej ilości i ryż z warzywami, średniotłuszczowa, odrobina tłuszczu musi być aby witaminy miały szansę się wchłonąć.
Co oznacza, że pies był karmiony tylko mięsem to nic więcej tylko samo mięsko :?:
Wyniki do powtórzenia za jakiś czas w celu kontroli w którym kierunku to idzie.
Heparegen podawaj zgodnie z zaleceniem to lek do długiego podawania nie od razu będą efekty.
zanett1985
Posty: 85
Rejestracja: 13 sierpnia 2010, 21:48

03 czerwca 2015, 11:57

Pies ma 7 kg czy dawkowanie tych tabletek czyli 3 x w ciągu dnia to nie za dużo? Samym. Mięsem.. Czyli... Gotowalam tylko same mięso bez niczego, bez żadnych warzyw i ryżu... Od weta dostałam Royal canon w puszcE-hepatil, ale nie chce tego jest, karma ta sama. Sucha ale też są problemy z jej jedzeniem, odchodzi i nie chce tego w żaden sposób ruszyć a jest juz 3 dzień bez jedzenia.
:-( Martwię się tylko ze ta dawka w postaci 3x dziennie ten heparegen to za dużo dla niej, może wystarczy tylko dwa razy dziennie?
zanett1985
Posty: 85
Rejestracja: 13 sierpnia 2010, 21:48

03 czerwca 2015, 11:59

Poza tym ma jeszcze. Wadę wypadających rzepek w tylnych łapach i bierze canivition forte na stałe
:-( operacja była ale się nie udała :-(
Retriver
Posty: 1130
Rejestracja: 26 czerwca 2014, 08:43

03 czerwca 2015, 12:29

Pies maleńki, nie może przez trzy dni nic nie jeść, więcej z tego szkody wyniknie niż z podania gotowanego mięsa z ryżem i warzywami. Suchą karme polej rosołkiem z wygotowanego wywaru mięsa, niewiele tego, może ruszy a jak nie to puszki mokre.
Przy niejedzeniu jeszcze bardziej cukier zaszaleje. Przed badaniami pies jadł normalnie :?: co do dawki Heparegenu to się nie wypowiem vet powinien wiedzieć co robi w końcu widział psa i badał.
No i jeszcze wypadające rzepki, caniviton trzeba dawać ochronnie działa na stawy.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

03 czerwca 2015, 12:30

co do jedzenia to tak jak napisała Retriver. Można jakąś karmę suchą zwłaszcza watrobową, bo uniwersalnej nie znajdziesz, a ma większy problem z wątrobą, myślę , że jak odstawisz samo mięso z diety to mocznik się obniży. Co do heparegenu ja dałbym 2 x 1 tabl ale za dużą dawką też nic wielkiego psu nie zrobisz na szczęście.
Agis
Posty: 479
Rejestracja: 08 października 2013, 16:52

03 czerwca 2015, 12:50

zanett1985 pisze:Poza tym ma jeszcze. Wadę wypadających rzepek w tylnych łapach i bierze canivition forte na stałe
:-( operacja była ale się nie udała :-(
Wyniki Twojego psa nie sa takie tragiczne , alat podwyższony ale to nie tragedia .Powiedziałabym ze nawet dobre .
ODSTAW wszystkie leki i zmień lek wet bo ? cavinton nie ma nic wspólnego wypadającymi rzepkami to lek na zaburzenia
krążenia mózgowego , po co ten lek psu ? Heparegen przy podwyższonym alat , po co ? wystarczy zmienić dietę :posiłek - gotowane mięso 60% + warzywa 20%( marchew , pietruszka , brokuł ,) +wypełniacz 20% ( ryż brązowy (niski indeks glikemiczny ) , ziemniaki tluczone gotowane, czasami makaron , płatki owsiane , otręby , kasza gryczana ( brak glutenu ) .3x w tygodniu dałabym gotowane poduszone widelcem jajko ( łatwo przyswajalne białko ) i owoce ( starte jabłko ( może byc dodane do posiłku ) , banan poduszony widelcem, jest mnóstwo owoców na rynku . Codziennie do posiłku ( rzecz ważna) sypnęłabym ostropest plamisty . Z leków podałabym tylko probiotyk Rumen Tabs 1 tabl w południe .Po miesiącu takiego postępowania zrobiłbym całą biochemię kontrolną .Nie podałabym psu żadnej sztucznie przetworzonej karmy, ani mokrej ani suchej- a tym bardziej Royala
Heparegen jest w dawce 100mg , Twojemu psu 7 kg wystarczyąłby dawka 1/2 tab dwa razy dziennie , ale ja odstawiłaby
wszystko w diabły to co Ty podajesz .
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

03 czerwca 2015, 12:54

niestety jeszcze wracając do rzepek trzeba byłoby ponownie je zoperować, ale bacznie się przyjrzeć na czym polega ich wada, rzeczywiście caniviton nic tu nie zdziała.
Agis
Posty: 479
Rejestracja: 08 października 2013, 16:52

03 czerwca 2015, 13:05

Cavinton stosowany jest od dawna jak pisze autorka postu , wiec nie mozna wykluczyć zmian polekowych w poziomie alat , a teraz jeszcze ładowany jest heparegen w dawce 300 mg na dobę dla psa wazącego 7 kg - Przecież w leczeniu , wspomaganiu wątroby mamy dużo lepsze leki od Heparegenu .Na pewno swojego psa nie pozwoliałbym leczyć w taki sposób .
Retriver
Posty: 1130
Rejestracja: 26 czerwca 2014, 08:43

03 czerwca 2015, 13:09

Caniviton® Forte 30

Karma uzupełniająca dla psów. Wspomagająca funkcje chrząstki stawowej.

Nie sądzę aby ten preparat wpłynął aż tak źle na wątrobę nie wynika to z jego składu. A podaje się go osłonowo na ochronę okolic stawów, sprawy wypadających rzepek nie załatwi ale może zadziała osłonowo na wszelki uszkodzenia powstałe na skutek wypadania ale to tylko moja gdybologia.
zanett1985
Posty: 85
Rejestracja: 13 sierpnia 2010, 21:48

03 czerwca 2015, 19:59

Czy przed badaniami pies jadł normalnie.
?jadła gotowane. Mięso dwa razy dziennie aż pewnego dnia zaczęła zwracać mięsko dlatego trafiła do weta na badania bo ostatnio wymioty często jej się zdarzały... No i wyszło w wynikach.. Co do dawkowania tych tabletek 3xdziennie to tez. Mi się wydawało ze troszkę za dużo na tak małego psa.. Czyli poprostu mogę jej podawać gotowane mięso przynajmniej raz dziennie? A resztę zapychac karma specjalistyczna? Fakt dla niej tylko mięso się liczy.. Karma rzadko a tej od wątroby bardzo Nie lubi :-/ co do rzepek to canivition nie wspomaga tych rzepek? Wet mi powiedział ze pomaga na właśnie tę przypadłość.. Boje się zrobić jej ponowna operacje bo to jest pies z ADHD :-( ciężko jest ja utrzymać w miejscu. Co do tych tabletek na wątrobę to które polecacie jako najlepsze i w jakiej dawce? Dziękuję wam ślicznie za pomoc, przynajmniej teraz pies mi Nie umrze z głodu :-) spróbuję gotowane mięsko z ryżem albo suchą karmę polaną rosolkiem ale to chyba nie przejdzie z ta sucha karma :-)
Agis
Posty: 479
Rejestracja: 08 października 2013, 16:52

04 czerwca 2015, 15:38

Retriver pisze:Caniviton® Forte 30

Karma uzupełniająca dla psów. Wspomagająca funkcje chrząstki stawowej.

Nie sądzę aby ten preparat wpłynął aż tak źle na wątrobę nie wynika to z jego składu. A podaje się go osłonowo na ochronę okolic stawów, sprawy wypadających rzepek nie załatwi ale może zadziała osłonowo na wszelki uszkodzenia powstałe na skutek wypadania ale to tylko moja gdybologia.
Dziekuje Retriver za uświadomienie mojej pomyłki w nazwie leku . Przepraszam , żle przeczytałam a nazwy tak podobne ,niemal identyczne .
Zannett , oczywiście mozesz podawać Caniviton -jest to preparat na stawy , ale nie wyleczy rzepek .Wspomoże ale zmarnym efektem . Zreszta , Ty sama wiesz ,że należałoby kolejny raz zoperować .
Od kiedy sunia zacząła wymiotować mięsem ? Napisz kiedy sporadyczne wymioty wystąpiły a od kiedy częściej .Od kiedy nie ma apetytu i czy jest wysterylizowana .Karm ja 2x dziennie gotowanym - mięso + warzywa i wypełniacz. Wprowadz owoce . Daj jej Rumen Tabs 1x dz to probiotyk , ułatwia trawienie i wzmaga apetyt .
Retriver
Posty: 1130
Rejestracja: 26 czerwca 2014, 08:43

04 czerwca 2015, 22:05

Agis,
nazwa leku podobna do innego, literówka i tyle :)

Co do karmienia psa, to wklejam skład suchej karmy stosowanej u psów z chorą wątrobą:
Hill's Prescription Diet Canine h/d
Śruta kukurydziana, śruta z pszenicy, mączka z kurczaka i indyka, tłuszcz zwierzęcy, olej roślinny,podroby, suszone jaja, celuloza, cytrynian potasu, fosforan dwuwapniowy, węglan wapnia, suplement L-karnityny, chlorek potasu, tauryna, DL-metionina, tlenek magnezu, L-tryptofan, witaminy i pierwiastki śladowe. Zawiera przeciwutleniacz dopuszczony do stosowania na terenie UE.

Jak widać zboża i mączka z kurczaka i indyka, to przecież samemu można sporządzić lepsze danie i to z mięsa nie mączki.
Myślę, że skoro pies nie chce jeść specjalistycznej karmy a tak właścicielka napisała to można na spokojnie podać gotowane domowe jedzenie, delikatne, mało przetworzone, ryż i makaron jako wypełniacz do tego mięsko tylko mniej niż dotychczas, pietruszka marchew, wprowadzanie nowych warzyw, sezonowych i owoce, jajko, olej z łososia niewielką ilość lub kapsułki omega 3i6 w preparacie przeznaczone dla psa. Jedzenie podajemy częściej w mniejszych porcjach.

Sylimarol w preparacie to gotowiec ostropestu który jest super w przypadku leczenia wątroby :) Hepatil forte też będzie dobry.
zanett1985
Posty: 85
Rejestracja: 13 sierpnia 2010, 21:48

06 czerwca 2015, 20:11

Dziękuję wszystkim za wszelką pomoc. PODAJE jej mięso gotowane z kurczaka i zaczęła jeść Royal mięsnego, a zamiast kurczaka jakie można jeszcze mięso podawać? Karma sucha niestety nie zda testu :-( problemy z żołądkiem to ona ma przynajmniej raz w miesiącu zawsze, a co do tabletek to zmienię z tego heparegen na inne, skoro są lepsze to niewiem dlaczego wet dał te..
Claudunia
Posty: 47
Rejestracja: 28 stycznia 2015, 09:46

07 czerwca 2015, 06:05

Przy problemach z wątroba mięsko chude.. Piersi z kurczaka, z indyka i chude ryby.. Ja gotowałam psu sama i wyniki bardzo sie poprawiły. Niestety okazało sie ze na wątrobie był guz i przerzuty.. Radzę monitorować wątrobę poprzez USG. Pozdrawiam i dużo zdrówka dla psiaka
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość