Prośba o pomoc w interpretacji wyników.

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

meris
Posty:1
Rejestracja:18 września 2023, 19:41

18 września 2023, 20:08

Dzień dobry,
Pacjent to 6-letni mops (sterylizowany)
Ostatnie dwa miesiące to ciągłe problemy zdrowotne.
1) Zapalenie górnych dróg oddechowych - zaleczone antybiotykiem, minęło bez problemu, zaczęło się od bólu gardła, delikatnej utracie głosu psa, chrypienie itd. Wyleczone bez problemu w kilka dni.
2) Biegunka - pierwsze dwa dni wodniste i mocno prące stolce u psa, potem miękkie, aczkolwiek nie wodniste. Problem polegał na tym, że przypadłość trwała prawie dwa tygodnie do unormowania. Zaleczone psią smectą, nifuraksazydem, węglem oraz dietą.
3) 4 dni temu znowu powrót przypadłości gardłowych. Miał nawet sytuację, kiedy nie chciał spać i siedział przy łóżku ledwo się trzymając w pozycji siedzącej. Weterynarz stwierdził, że potrzebny będzie zastrzyk przeciwzapalny oraz podawany raz dziennie coś jakby syrop. Dodaliśmy do diety psa również Veto Mune. Aktualnie pies odzyskał głos, ale nadal szybciej się męczy, trochę sapie itp.

Na tym etapie pies nie otrzymuje żadnych antybiotyków itd. Została mu jedna dawka "syropku" na dziś. Na moje życzenie wykonaliśmy psu badania krwi. Załączam je pod postem.

Aktualnie zmieniam weterynarza na zaufanego, polecanego i najlepszego w okolicy, bo zaczyna mnie denerwować bierność teraźniejszego i brak chęci postawienia diagnozy. Wydaję mi się, że każde leczenie polega na podaniu magicznego zastrzyku leczącego wszystko. Jutro wybieram się na pierwszą wizytę do nowego i chciałbym abyście doradzili mi na co zwrócić uwagę. Czytając artykuły dot. interpretacji wyników psa znajduję oczywiście same najgorsze diagnozy, które oczywiście są realne, ale nie pewne w 100%.

Z rzeczy wartych do dodania:
- pies miał rok temu sytuację, kiedy zjadł sporo czekolady. Otrzymał pomoc w około 20 minut od zjedzenia i dzięki Bogu, nie się nie stało (kontrolowane dwa razy wynikami krwi i moczu - wszystko idealnie w odstępie 3 tygodni od zjedzenia i 7 miesięcy od zjedzenia)
-wysoki poziom wapnia we krwi - piesek zjada całkiem sporo gryzaków z sera himalajskiego, czy może mieć to wpływ na ten podwyższony poziom?

Proszę o pomoc i chociaż ukierunkowanie mnie, na co warto zwrócić uwagę, kiedy będę jutro u weterynarza.
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję z góry za pomoc
Obrazek
Vet4u
Posty:752
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

28 września 2023, 11:51

Witamy,
Przepraszamy za opóźnienie w odpowiedzi!
Z badań krwi wynika, że pies ma infekcję (podwyższone neutrofile), jednak bez fachowego badani klinicznego oraz poznania historii pacjenta nie jest możliwe postawienie pytań lub diagnozy.
Mamy nadzieję, że wizyta u weterynarza przebiegła zadowalająco!
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości