Problemy ze stawami zwyrodnienie kręgosłupa

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Baster2007
Posty: 2
Rejestracja: 07 listopada 2018, 01:28

08 listopada 2018, 02:18

Witam.
Posiadam labladora lat 10 który ma problemy ze zdrowiem a dokładnie ze zwyrodnieniem kręgosłupa.
Co podać jak naraźe dostaje Calcort 6 mg.Czy to dobry lek steryd ?
Baster2007
Posty: 2
Rejestracja: 07 listopada 2018, 01:28

08 listopada 2018, 02:25

Praktycznie nie chodzi w domku tylko leży na boku.
Zrobione RTG zwyrodnienie kręgosłupa.Z dnia na dzień coraz gorzej. Jak pomóc psu by tak nie cierpiał? Dostawał opokan wraz z renigast na żołądek brak efektu potem tramal pies nic tyko spał teraz dostaje steryd Calcort 6 mg.Jest poprawa ale dalej ciągnie łapy oraz chodzi o sztywnych łapach.Macie jakieś pomysły.?
Guest
Posty: 90
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 11:54

08 listopada 2018, 18:16

wiadomość na PRIV
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

09 listopada 2018, 10:32

można spróbować pomóc innymi lekami przeciw reumatoidalnymi, ale musisz to zrobić w kontakcie z lekarzem . Przez neta tego nie zrobimy. + rehabilitacja.
Martaaa01

03 grudnia 2018, 13:49

Witam,
mój owczarek niemiecki też ma 10 lat i problem z chodzeniem. Mam recepte na Calcort 6 mg, tylko gdzie go mogę dostać?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

19 grudnia 2018, 11:51

w polskich aptekach niedostępny
bkor
Posty: 2
Rejestracja: 19 grudnia 2018, 20:54

20 grudnia 2018, 08:17

Proszę o poradę Pana doktora Jarka bo już nie mam pomysłu na mojego psiaka.
Mam psa pinczera małego 11 lat. Wszystko zaczęło się dokładnie rok temu w grudniu, zauważyłam ze pies ma problem ze wstanie z podłogi ( ale dawał rade). Udałam się do jego prowadzącego lekarza kazał podawać colagen przez 6 mieś. Efektu nie było. Miedzy czasie zapisał tabletki TROCOXIL 10 mg brał 6 mies poprawy nie było. Zaczął bardziej utykać na prawa przednia łapkę. Dostał zastrzyki przeciwzapalne i dalej nic. Potem steryd. Dalej nic. Zmieniłam lekarza na ortopedę. Znowu leczenie takie jak: zastrzyki, tabletki, witaminy. 3x rtg na lapke i częściowo kręgosłup wszystko ok. dostał jakies zastrzyki na pobudzenie układu nerwowego Dalej nic. Pan doktor powiedział ze nie wie co mu jest i się poddał. Ratunku szukam dalej kolejny ortopeda. Kazał zrobić badania morfologii, biochemia, tarczyca. Wszystko ok. kazał psa odchudzać bo przytył bo ma mało ruchu bo go oszczędzam. Zapisał tramal i gabapetyne. Dalej nic. Zrobił przeswietlenie kręgosłupa tylko nie wiem jakiego odcinka . Wyszło ok. Nie mam pojęcia co robic. Juz sama sugerowałam bolerioze ale Pan doktor nie potraktował tego poważnie bo ma badania dobre. Znowu czytam rozne fora i trafiłam tu. Pomyslałam ze może ma wypadnięty krąg . Mam w domu dużo schodów i także pies skakał z fotela na podłogę. A lekki nie jest. Pies jest smutny, tylko by leżał. Panie doktorze co robic.?Tyle leczenia a rezultat żaden. Może to dyskopatia sama jestem tym wszystkim zmęczona bo widzę ze pies jest w kiepskiej formie. 
bkor
Posty: 2
Rejestracja: 19 grudnia 2018, 20:54

20 grudnia 2018, 09:30

jeszcze teraz weterynarz zadzwonił i zaproponował pobranie płynu rdzeniowego i wspmniał coś o milografi? to juz mam całkowitego doła bo nie wiem czy jest sens w tym wieku psa męczyć znowu usypiać :(:(
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

20 grudnia 2018, 19:09

bez zdjęć rtg nawet nie podpowiem.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość