Problemy z jelitami, alergia?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Kaisa1
Posty: 4
Rejestracja: 22 grudnia 2020, 21:05

22 stycznia 2023, 09:55

Sama nie wiem, jak to opisać. Od września mam sunie z fundacji, wcześniej jadła jakas dostępna sucha karmę, ale miałam info, że coś z kurczakiem nie tak. Chciałam ja przestawić na jedzenie domowe, dietę jej ułożyła dietetyczką z wszystkimi suplami. Przez około 1.5 miesiąca było.rożnie, tj. zdarzały się epizody mocengo jedzenia trawy, wstawaliśmy kilka razy w nocy, potem nic nie chciała jest i wracała.do apetytu, aż do momentu, gdy w ogóle nie chciała zjeść że swojej miski, ale była głodna. Dostawała wtedy ryż brązowy, surowego indyka i do tego wątróbka gesia, dynia lub cukinia. Pomyślałam, że może indyk jej nie służy, więc za.ienilam na wołowinę, ale w międzyczasie czekam na nową dietę, już u kogoś innego, ale bez ryżu. W trakcie tamtej diety często się drapała i miała problemy z oproznianiem gruczolow, lizala się po dupce. Dwa razy miała.je opróżniają w gabinecie, ale nie chce tego robić mechanicznie, wiec robię jej okłady z nfietk AI to pomaga. Generalnie gdy nie je indyka drapie się mniej, ale to lizanie pozostało, więc wet dal mi Pariaxen i po 1 saszetcebylo tak, następnego dnia rano miała ogromny apetyt, wieczorem nie chciała już jeść, a potem noc spędzona na jedzeniu trawy i robieniu kupy,.ale raczej mokrej. Wszędzie są świetne opinie co do tego preparatu, więc jestem zaskoczona jej reakcją i zastanawiam się o co chodzi, bo jest tak jakby jadła trawe z powodu nudności?
Dodam że miała robiony pakiet badań i wszystko ( trzustka, watroba, poziomu elektrolitów) jest w normie, a podwyższę esa.EOS, LYM I EOS%, więc alergia? Tak powiedzial.wet. Ma.ktos jakiś pomysł o co chodzi z tą trawą,? Na co ona tak reaguje?
Vet4u
Posty: 668
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

29 stycznia 2023, 13:11

Dzień dobry,
W tej sytuacji kierowałabym się w stronę alergii pokarmowej lub pasożytów. Jeżeli ma Pani możliwość, to dobrze byłoby wykonać testy alergiczne, bo może się okazać że sunia jest uczulona na drób oraz niektóre zboża (ryż należy niestety do zbóż).
Czy piesek był przebadany pod kątem pasożytów?

Pozdrawiamy,
Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość