Potrącenie psa

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Czukaty
Posty: 1
Rejestracja: 23 marca 2021, 19:50

23 marca 2021, 19:55

Witam mam problem z psiakiem a mianowicie zawsze przy każdej możliwej okazji ucieka na ulicę. Dziś potrącił go samochód :( nic poważnego mu się nie stało, czy po takim wypadku nauczy się że nie wolno wychodzić na ulicę? zapamięta te miejsce jako coś nie fajnego czy dalej będzie to samo?
Dzięki za info
Eve_tim
Posty: 7
Rejestracja: 22 marca 2021, 17:25

23 marca 2021, 22:03

Raczej nie zmieni to jego zachowania. Miałam podobną sytuację z poprzednim psem i żadne nieprzyjemności (potrącenie, pogryzienie przez innego psa) nie oduczyły go prób ucieczek. Najlepszy sposób to odpowiednio zabezpieczyć posesję, żeby pies nie mogł się samodzielnie wydostać.
niaiu
Posty: 111
Rejestracja: 12 stycznia 2021, 09:51

24 marca 2021, 08:16

Czukaty pisze:
23 marca 2021, 19:55
Witam mam problem z psiakiem a mianowicie zawsze przy każdej możliwej okazji ucieka na ulicę. Dziś potrącił go samochód :( nic poważnego mu się nie stało, czy po takim wypadku nauczy się że nie wolno wychodzić na ulicę? zapamięta te miejsce jako coś nie fajnego czy dalej będzie to samo?
Dzięki za info
Hej, a zastanawiałaś się nad wizytą u szkoleniowca, beahwiorysty? Może mógłby wam pomóc i nauczyć pracować nad psem, tak żeby nie uciekał więcej
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

24 marca 2021, 08:33

Czukaty pisze:
23 marca 2021, 19:55
Witam mam problem z psiakiem a mianowicie zawsze przy każdej możliwej okazji ucieka na ulicę. Dziś potrącił go samochód :( nic poważnego mu się nie stało, czy po takim wypadku nauczy się że nie wolno wychodzić na ulicę? zapamięta te miejsce jako coś nie fajnego czy dalej będzie to samo?
Dzięki za info
Cześć!
Ucieczki psa mogą być bardzo problematyczne... Dlatego przede wszystkim należy odpowiednio zadbać o przestrzeń, w której piesek przebywa. Zabezpieczenie posesji, ogrodzenia mogą okazać się zbawienne.
Jednak warto też dowiedzieć się, jak pomóc potrąconemu psu. Te informacje i umiejętności mogą pomóc w krytycznej sytuacji. Na naszym blogu znajduje się przydatny i pełny wiedzy tekst Jak udzielić pierwszej pomocy psu rannemu w wypadku drogowym?

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/artykuly/jak-udzielic-pierwszej-pomocy-psu-rannemu-w-wypadku-drogowym/

Zapraszamy do lektury!
stokrotka
Posty: 107
Rejestracja: 13 stycznia 2021, 09:22

24 marca 2021, 09:07

dobrze że pieskowi nic się nie stało! W sumie może zareagować bardzo różnie... musisz obserwować jakie zachowanie no i przede wszystkim zabezpiecz posesję żeby ograniczyć częstotliwość ucieczek
iz4a
Posty: 137
Rejestracja: 04 września 2020, 11:19

25 marca 2021, 08:10

Czukaty pisze:
23 marca 2021, 19:55
Witam mam problem z psiakiem a mianowicie zawsze przy każdej możliwej okazji ucieka na ulicę. Dziś potrącił go samochód :( nic poważnego mu się nie stało, czy po takim wypadku nauczy się że nie wolno wychodzić na ulicę? zapamięta te miejsce jako coś nie fajnego czy dalej będzie to samo?
Dzięki za info
Hej! jesteś pewny że na pewno mu się nic nie stało? Może warto skontaktować się z wetem żeby chociaż zobaczył i przebadał pieska :) Tak jak wszyscy już wcześniej pisali - najlepiej bardz dobrze zabezpieczyć działkę i okolice domu, żeby pies już nie uciekał
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość