Pomocy

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Irena
Posty: 2
Rejestracja: 15 września 2021, 23:22

15 września 2021, 23:30

Witajcie,

Potrzebuje pomocy gdyż nie wiem już co robić. Mam Alaskan malamuta który ma 11 lat. Ostatnio miał rozwolnienie, lekarz powiedział że nie ma się co martwic i mam mu podać gotowana marchewkę. Rozwolnienie ustało lecz dalej widać szlam w odchodach. W nocy pies trochę piszczal, lizał się i chodził jakby chciał się załatwić. Rano zachowanie ustalo. Lekarz kazał obserwować i jeśli się takie zachowanie powtórzy zadzwonić ale wszystko było ok. Teraz znów to samo.... Domyślam się że go boli ale nie wiem jak pomóc.

Edit: Dziś w nocy to samo. Poszczególne co jakiś czas, chodzi lekko zgięty ale tylko czasami bo jak poszedł ze mną na spacer w środku nocy (pomiędzy jego szczekaniem a chodzeniem zgiętym) to zachowywał się normalnie. Po powrocie znów to samo aż do nastania świtu.... Teraz śpi ... Bóle brzucha tylko w nocy czy co?
Ostatnio zmieniony 16 września 2021, 10:03 przez Irena, łącznie zmieniany 1 raz.
blake111
Posty: 90
Rejestracja: 15 stycznia 2019, 14:11

16 września 2021, 07:55

A nie zmienialiście w ostatnim czasie karmy? Albo pies nie dostał czegoś nowego do jedzenia? MOże warto pod tym kątem to przeanalizować. Ewentualnie umówić się na badania z krwi, jakieś usg żeby sprawdzić tę jamę brzuszną
Irena
Posty: 2
Rejestracja: 15 września 2021, 23:22

16 września 2021, 10:05

Nie zmienialiśmy nic, żadna karma, żadne nowe dodatki czy przysmaki. Może mu podać coś przeciw bólowego? Albo węgiel aktywny? Nie rozumiem czemu w dzień jest normalny, lub na spacerze ...
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty: 315
Rejestracja: 16 września 2020, 10:58

21 września 2021, 11:36

Dzień dobry,

W przypadku takich nawracających objawów konieczna jest dalsza diagnostyka aby dowiedzieć się skąd bierze się takie zachowanie. Jest to starszy pies, więc warto zrobić badania krwi i zdjęcie RTG.

Pozdrawiam, Karolina Miechowska
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość