Pomocy! Czy jest już za późno na zmiany?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Oliwia krakvet
Posty: 1
Rejestracja: 06 lipca 2020, 01:25

06 lipca 2020, 01:41

Hej, ma pytanie. Zacznijmy od tego, że gdy nie znałam się na psach próbowałam z moim szczeniakiem amatorsko trenować agility. Piesek miał wtedy ok. pół roku i skakał przez około 50-70 cm przeszkody. Był za młody, nie miał suplementów itd. Teraz wiem, że było to bardzo głupie i nieodpowiedzialne. Dodatkowo jadł bardzo słabą karmę, coś pokroju Pedigree, nigdy nawet nie był na wizycie u weta. Teraz zaczęłam bardziej interesować się psami i wiem, że wcześniej zachowałam się bardzo źle. Boję się, że mój pies może mieć teraz lub w przyszłości problemy ze stawami i problemy zdrowotne. Teraz mój pies ma nieco ponad rok, agility już dawno nie trenuje, ma lepszą karmę, ale obawiam się, że jest już za późno. Czy według was da się to naprawić? to znaczy - czy poprawienie diety i ogólnie warunków życia psa pomoże, czy jego przeszłość i moje błędy sprawiły, że nic nie da się już zrobić? Pieska oczywiście nie oddam, a gdyby okazało się, że ma problemy zdrowotne będę go leczyć.
Guest
Posty: 90
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 11:54

11 lipca 2020, 18:14

Aby przekonać się o stanie zdrowia psa należy wykonać badania diagnostyczne - morfologia , biochemia. Na stawy suplementacja. Ja co roku robie diagnostykę swojemu psu.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość