Poliuria i nadmierne pragnienie

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

KayaZet
Posty:3
Rejestracja:08 lutego 2024, 19:05

08 lutego 2024, 19:19

Mam 3 letniego maltańczyka. Od połowy grudnia nagle, z dnia na dzień zaczął dużo pić i biegać na dwór. Jak tylko wracał to natychmiast znowu domagał się wody. W ciągu doby potrafi wypić litr wody. Pies waży ok 6kg więc to zdecydowanie za dużo dla niego. Nigdy tyle nie pił. Na codzienne je suchą karmę i czasem dostaje mokrą. W jego otoczeniu nic się nie zmieniło, nie zmieniła się karma, nie poznał nowych zwierząt.
Od tego czasu co chwilę jeżdżę do weterynarza jednak jemu powoli kończą się pomysły. Miał zrobione badanie krwi oraz badanie moczu. Potem badanie krwi z oznaczeniem fosforu. Ostatnio miał ponowione badanie wraz z całym profilem wielomoczu. Wszystkie badania wyszły dobrze. Miał również dwa razy badanie USG które nic nie wykazało (nie miał problemu z pęcherzem czy nerkami).
Pies dostawał antybiotyki, tabletki na pasożyty.
Jednak nic nie pomoga. Wciąż pije i dużo sika.
Czasem wręcz widać, że nie umie już wytrzymać i zdąża mu się nasikać w domu (czego wcześniej nie robił bo od 1 roku życia był nauczony czystości).
Przez tydzień mierzyłam Mu temperaturę i miał od 36.6 do 38
Chętnie napisze wszystkie wyniki bo widzę że nie można wrzucić zdjęć.

Czy mogę prosić o pomoc w diagnozie? Jakie badanie można zrobić lub do jakiego specjalisty się udać?
Vet4u
Posty:737
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

18 lutego 2024, 13:50

Dzień dobry,
Do najczęstszych przyczyn wielomoczu należą cukrzyca, przewlekłe choroby nerek oraz nadczynność kory nadnerczy. Jeżeli nerki zostały ocenione jako zdrowe a u pieska nie stwierdzono cukrzycy to czy została wykluczona nadczynność kory nadnerczy? Czy u pieska występują jeszcze jakieś inne objawy?

Pozdrawiamy,
Zespół Vet4u
KayaZet
Posty:3
Rejestracja:08 lutego 2024, 19:05

19 lutego 2024, 18:30

Dziękuję za odpowiedź.
Właśnie tym tygodniu planujemy sprawdzić niż pod kątem choroby Cushinga.
KayaZet
Posty:3
Rejestracja:08 lutego 2024, 19:05

21 lutego 2024, 18:52

Po badaniu moczu wyszło że poziom kortyzolu to 36.6
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 51 gości