Pogryzienie psa przez innego psa, pielęgnacja ran

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Gracjan3
Posty: 1
Rejestracja: 13 grudnia 2018, 16:47

13 grudnia 2018, 17:17

Witam serdecznie, wczoraj naszego kochanego znajducha- czarka, pogryzł owczarek Niemiecki. Czarek 5kg kontra 30 kg suka. Atakująca jest zdrowa i szczepiona. Byłem 2 godziny po zajściu u weterynarza, dał mu w sumie trzy zastrzyki i to tyle, jakiś antybiotykowy, przeciw zakaźny, trzeciego nie pamiętam. Piesek ma apetyt, piję, zamacha ogonem i postawi uszy, tylko jest cały obolały i tylną łapę nosi w górze. Najbardziej się dostalo w zasadzie tej tylnej łapie, na ciele ma też kilka takich wybrzuszeń, które po naciśnięciu robią taki bulgot i są miękkie ( to chyba siniaki tak? Nic groźnego?) I jeszcze jedna ważna sprawa, nie było w ogóle krwi ale.. znalazłem u niego nad ogonem ślad po zębie, i trochę mnie nie pokoju czy należy udać się z tym ponownie do weterynarza. Jest dziurka po jej kle, dosyć głębokaz krew nie leci, jedynie taka biała otoczka jest, jakby ropa czy coś.? Nie ukrywam że, nie jestem zadowolony z wizyty u niego, nie obejrzał go całego. Proszę mi powiedzieć czy mogę spać spokojnie, czy jeszcze dziś z nim jechać do przychodni(40 km)[
Vet4u
Posty: 669
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

31 marca 2023, 13:27

Dzień dobry!
Niestety ugryzienia psów charakteryzują się dużą skłonnością do zakażeń bakteryjnych ran i z tego względu proces gojenia może być wydłużony. Opisane przez Pana "wybrzuszenia" to najprawdopodobniej obrzęk zapalny okolicznych tkanek. Jako, że pupil otrzymał już leczenie może Pan ewentualnie dodatkowo odkażać miejscowo rany np. Octeniseptem. Jeśli zaobserwuje Pan jakieś inne niepokojące zmiany na ciele psa, pogorszenie stanu obecnych, czy też nieustępowanie zmian w czasie - proszę skonsultować się z lekarzem weterynarii w celu ponownego badania klinicznego pupila i dobranie leczenia.
Życzymy dużo zdrowia dla psiaka i pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość