Podwyższone AP i ALT u psa

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

madzjk
Posty: 2
Rejestracja: 28 lutego 2023, 09:51

28 lutego 2023, 09:58

Dzień dobry,
dostałam wyniki krwi mojej 10 letniej suczki i ma podwyższone AP i ALT
AP 1471
ALT 132
Amylaza 1108
Lipaza 168
Trójglicerydy 165

Pies zachowuje się normalnie, apetyt w normie, stolec w normie 3 razy dziennie na każdym spacerze. Brak biegunek. Jedynie mnie niepokoi od roku ryje w ziemi i zjada korzenie trawy nie wiem czym to jest spowodowane. Jest też psem odkurzaczem, który wszystko zjada na spacerze..
Jest na diecie nisko tłuszczowej royal canin low fat. Od listopada mi schudła, stad ponowne zrobienie badań krwi.
Weterynarz zalecił USG wątroby i rozszerzone badanie krwi pod katem trzustki.
Proszę o pomoc.
Vet4u
Posty: 669
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

28 lutego 2023, 14:43

Dzień dobry,
Wskaźniki dotyczące wątroby są podniesione, parametry pracy trzustki również są poza normami, dlatego najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest wykonanie usg wątroby i trzustki, które pozwoli zobaczyć w jakim stanie znajdują się narządy oraz powtórzenie badań krwi dotyczących wątroby i trzustki. Podniesione parametry wątrobowe mogą świadczyć o chorobie tego narządu. Powinna Pani również uważać na to, co pies zjada na spacerze, ponieważ może mieć to wpływ na stan zdrowia zwierzęcia.

Pozdrawiamy,
Zespół Vet4u
madzjk
Posty: 2
Rejestracja: 28 lutego 2023, 09:51

28 lutego 2023, 15:30

Dziękuję za opinie i rady. Jutro idę z psem na usg wątroby to od razu poproszę Weterynarza o usg trzustki.
A może Pan wie czemu od roku pies ryje w ziemi i zjada korzenie trawy? Czy czegoś mu brakuje w organizmie?
Vet4u
Posty: 669
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

28 marca 2023, 17:00

Dzień dobry,
Zjadanie ziemi i korzeni, może być spowodowane niedoborami mineralnymi i witaminowymi (pies stara je sobie w ten sposób uzupełnić ) ale rownież grzebanie w ziemi może być jednym ze sposobów na nudę. Czasami szczenięta podłapują to zachowanie od starszych osobników i je naśladują.

Pozdrawiamy,
Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość