Pilne :( Ropomacicze u owczarka 8lat

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

martis
Posty:2
Rejestracja:10 marca 2024, 15:52

10 marca 2024, 16:43

Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc w sprawie mojego owczarka niemieckiego byłam już u 3 weterynarzy i rozkładam ręce :(

Więc po kolej 9.01 moja suczka miała operację z powodu Ropomacicze- podobno wszystko poszło dobrze, po zabiegu dostawał antybiotyki i badania też się poprawiły więc byliśmy dobrej myśli- cały czas pojawiały się upławy z pochwy ale weterynarz zapewniał nas że to normalne. Suczka jadła piła, dochodziła do siebie natomiast po 16 dniach od operacji zaczęła plamić żywą krwią, wykonaliśmy usg i badania krwi okazało się że to krwiak wewnątrz kikuta dostała antybiotyk i cycloamine po tygodniu wykonaliśmy kolejne usg gdzie krwiak się zmniejszył a upławy ustały, kolejne wykonaliśmy po kolejnym tygodniu i wszystko było już dobrze.

Około 2 tygodnie później zauważyliśmy opuchnięty srom i zaczerwienienia- udaliśmy się do lecznicy otrzymując maść z antybiotykiem i informacja że to prawdopodobnie zapalenie bakteryjne.

Natomiast srom był nadal dość opuchnięty i czerwony ale bez wydzieliny. 2 dni temu pojawiła się niewielka ilość krwi udaliśmy się do weterynarza i otrzymaliśmy informację że to zapalenie sromu i podany został antybiotyk- usg nie było wykonane bo lekarz nie widział takiej potrzeby. Od około tygodnia zauważyłam że suczka bardziej dyszy i się męczy. Lekarz osłuchiwał ją ale nie stwierdził żadnych szmerów, badania usg i krwi (morfologia i biochemia) sprzed 2 tygodni też są dobre.


Co robić w tej sytuacji? Widzę że suczka robi się słabsza, jakie badania wykonać? Może są państwo w stanie polecić kogoś na terenie woj śląskiego?
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Vet4u
Posty:737
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

12 marca 2024, 15:02

Dzień dobry,
W tej sytuacji dobrze byłoby się skonsultować z lekarzem weterynarii, który specjalizuje się w rozrodzie psów i kotów. Proszę szukać specjalisty rozrodu zwierząt.

Pozdrawiam,
Vet4u
martis
Posty:2
Rejestracja:10 marca 2024, 15:52

15 marca 2024, 18:13

Byłam w Katowicach USG nic nie wykazało badania krwi wykazały podwyższone eozynofile i obniżone T3 dostała leki na tarczycę
Nadal ma gorączkę 39,5 dostaje antybiotyk i leki przeciwzapalne
Nie wiem już co zrobić :(
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości