Pies nie może oddychać nosem

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

olvkzx
Posty: 1
Rejestracja: 25 marca 2019, 18:33

25 marca 2019, 19:04

Witam, proszę o pomoc. Mam 11 letniego psa rasy West. Dotychczas było z nim w porządku. Problemy zaczęły się pół roku temu kiedy zaczął świszczeć nosem. Na początku myśleliśmy że coś mu weszło i samo wyjdzie po czasie, ale kiedy nie przechodziło postanowiliśmy pojechać do weterynarza. Ten stwierdził że ma zapalenie gardła i podał antybiotyki. Świst nie przeszedł. Dostał tabletki i kazano go nimi leczyć. Niestety nie przeszło do dzisiaj i mogę stwierdzić że jest gorzej, pies chrapie, nie może oddychać przez nos i kaszle. Weterynarze rozkładają ręce, nie wiedzą co mu jest. Polecili wykonanie rynoskopii, wyszło że w prawej dziurce nosa ma jakąś narośl, która łatwo krwawi. Pobrali wymaz i po tygodniu dowiedzieliśmy się, że nie ma żadnych bakterii... Jest mi strasznie przykro, bo nie wiem jak mogę mu pomóc, co robić. Chciałabym żeby jeszcze pobył z nami, bo wcześniej był wesołym, szczęśliwym pieskiem mimo swojego wieku. Proszę o pomoc co mam robić, mieszkam w woj. śląskim okolice Częstochowy. Gdzie jest jakiś weterynarz który byłby w stanie mu pomóc. Nie chcę stracić przyjaciela nie wiedząc nawet co mu jest.
Vet4u
Posty: 669
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

29 kwietnia 2023, 09:05

Dzień dobry!

Warto dopytać lekarza czy byłaby możliwość pobrania materiału do biopsji ze zmiany w jamie nosowej.

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość