Pies napił sie udrażniacza do rur

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

amnezjusz
Posty: 2
Rejestracja: 01 kwietnia 2023, 21:45

01 kwietnia 2023, 22:20

Wczoraj moja mama nalala do zatkanego zlewu udrazniacza do rur Melt. Nie pomogło - woda dalej nie schodzila wiec zabralem sie za rozkrecanie syfonu. Troche wody wycieklo po podlodze wiec poszedlem po mopa w miedzy czasie przyszla Sonia - jamnik i zaczela lizac tą wode. Na oko z 3-4 razy łyknela zanim zdazylem ja przegonic. Nie mam pojecia jak mocny byl ten roztwor, bo do zlewu wczesniej lalem wode zeby sprawdzic czy sie odetkalo... Byla pozna godzina wiec nie bardzo wiedzialem co zrobic, a w internecie nic co moglo by, mi pomoc nie znalazlem wiec uznalem, ze najlepiej bedzie suczke nakarmic tak, zeby karma pochlonela i zneutralizowala troche kwas. Sonia zjadła pol duzej puszki mokrej karmy i potrm dalem jeszcze mleko z woda do picia bo do samej wody nie dala sie zachecic. Do dzisisj poludnia bylo ok. Pies byl wesoly a na wieczor zaczela die dziwnie zachowywac, zaczrla sie trzasc, dziwnie poruszac, jest pobudzona. Nie wiem co robic. Wet z naszego miasteczka juz nie odbierał. Suczka ma apetyt, byla na spacerze ale ogolnie zachowanie jest niepokojace. Martwie sie, ze żracy roztwor ktory wypila Sonia mogl dokonac nieodwracalnych uszkodzen organow wewnetrznych. Co myslicie?
Vet4u
Posty: 669
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

02 kwietnia 2023, 22:26

Dzień dobry,
Niestety istnieje szansa, ze nawet rozwodniony roztwór mógł poparzyć i podrażnić przewód pokarmowy psa. W sytuacji gdy pies wypije płyn zawierający substancje żrącą taką jak kwas czy wodorotlenek sodu nie należy wywoływać wymiotów, ponieważ spowoduje to ponowne przejście substancji żrącej przez przełyk i jamę ustną i jeszcze większe uszkodzenia!
W tej sytuacji należy niezwłocznie udać się do weterynarza, który oceni stan uszkodzeń przewodu pokarmowego. W skrajnych przypadkach taki środek chemiczny może spowodować „dziurę” w ścianie przewodu pokarmowego.

Pozdrawiamy,
Zespół Vet4u
amnezjusz
Posty: 2
Rejestracja: 01 kwietnia 2023, 21:45

23 kwietnia 2023, 03:04

Jakby co daje znac ze nic Soni sie nie stało. Ona chyba tego samego dnia polizala zabe stad dziwna reakcja, trzęsiawki, pobudzenie. Nastepnego dnia już szalała po podworku i obszczekiwała wszystkp co sie rusza
Vet4u
Posty: 669
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

29 kwietnia 2023, 12:00

Dzień dobry,
Żaby występujące w Polsce nie produkują neurotoksycznej wydzieliny, która powodowałaby drgawki oraz pobudzenie :) Objawy, które wystąpiły u pieska mogą wskazywać na spożycie substancji, która w jakiś sposób wpłynęła na jego układ nerwowy.
Bardzo cieszymy się, że suni nic się nie stało, jednak proszę pamiętać by w przyszłości nie dopuszczać do sytuacji, w których piesek może mieć kontakt z substancjami o działaniu drażniącym.

Pozdrawiamy
Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 1 gość