Pies kuleje na tylne łapy

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

ODPOWIEDZ
Kamilus37
Posty: 10
Rejestracja: 29 listopada 2016, 21:39

16 kwietnia 2019, 20:43

Witam, moja sunia (lat 5, kundelek budowa ala jamnik połączony z basetem, masywny tułów i krótkie łapki i niestety nadwaga) ma problem z tylnymi łapkami, kuleje raz na jedną raz na drugą łapkę. Objawy te są najbardziej widoczne po dłuższym odpoczynku, leżeniu jak się podnosi. Jak się rozrusza to chodzi i biega normalnie. Miała zrobione rtg weterynarz ortopeda podejrzewa naderwane więzadła no i jeszcze uszkodzone trzeszczki. W lewym kolanku ma jeszcze zwapnienie. Lewa łapka jest w gorszym stanie niż prawa a kulej na oby dwie. Dostała canidryl który brała 10 dni i Salli S który bierze już koło miesiąca. Nie ma żadnej poprawy cały czas kuleje. Wszystkie odruchy neurologiczne ma prawidłowe. Zrobione miała badanie na choroby odkleszczowe które wyszły negatywnie. Mamy iść z pieskiem na rehabilitację i oczywiście pójdziemy. Sunia jest teraz na diecie dostaje specjalną karmę. Czy ktoś z Państwa też miał taki problem z psiakiem? Bardzo proszę o pomoc.
whataya
Posty: 49
Rejestracja: 10 listopada 2015, 12:04

28 kwietnia 2019, 13:06

Musi schudnać przede wszystkim. A więzadło, albo jest zerwane, albo nie. Jak to lekarz podejrzewa skoro widział rtg? Przecież na rtg to od razu jest widoczne czy więzadło jest zerwane, skonsultujcie zdjęcie z kimś innym dla pewności.
Rehabilitacja jest bardzo ważna, ale nie może mieć nadwagi, bo zawsze będzie obciążał te łapki. Sprawdźcie tarczyce, może dlatego tyje? Z ruchu raczej niech dużo chodzi, a mało biega i dużo pływa jeśli lubi, to najlepsze na stawy.
ODPOWIEDZ