owczarek z dnia na dzien stracil władnosc nad nogami

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

krily
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2022, 19:41

12 maja 2022, 19:50

Cześć, mam owczarka. Z dnia na dzien stracil siły. Ciezko mu wstać. Caly dzień leży. Pies mial badanie krwi i wyszło wszystko ok. Jak mu pomoc ? Co mu dać?

https://youtu.be/d9smtfM9Lfg
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty: 315
Rejestracja: 16 września 2020, 10:58

25 maja 2022, 08:46

Dzień dobry,

Czy pies został przebadany przez lekarza weterynarii? Jakie miał badania krwi?
Dobrze by było wykonać badanie krwi pełne z profilem tarczycowym, badanie RTG, a możliwe nawet, że trzeba będzie rozszerzyć diagnostykę. Na własną rękę nie należy niczego podawać - można bardziej zaszkodzić niż pomóc.

lek. wet. Karolina Miechowska
krily
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2022, 19:41

26 maja 2022, 02:09

Tak badanie krwi maila suczka dwukrotnie, Wszystko w normie. Lekarz wet. powiedział że to typowa dolegiwość owczarków. Czase, pies ma lepsze dni ale nie zadowala mnie to. Zmuszam psa aby wstał i chodził za mna ale szybko sie męczy i znowu kładzie się. Przynoszę miskę to je i pije. Pies oczywiście schudł.J Owczarek ma już 12 lat. Jak mogę mu pomóc?
Jolka123
Posty: 14
Rejestracja: 03 lutego 2022, 18:12

27 maja 2022, 11:39

Hej,a może warto skonsulować się jeszcze z innym lekarzem? Może wtedy uda się coś odkryć
Madzior
Posty: 3
Rejestracja: 07 czerwca 2022, 15:25

18 czerwca 2022, 22:21

Mieliśmy/mamy podoby problem. Nasz owczarek 12lat z dnia na dzień końcem kwietnia poprostu pewnego dnia nie wstał. Własnie wczoraj zakończylismy leczenie z chyba pozytywnym skutkiem. (w sensie , że Pani Weterynarz już nie będzie naszym codziennym gościem)
Był duzy problem z tylnymi łapami, przednie bardzo opuchły. Najpierw pełna morfologia i Usg jamy brzusznej. Potem poszly sterydy 3 razy w odstępie 7 dni. Byla poprawa natychmiastowa ponpierwszym sterydzie. Po trzevim wystąpily biegunki i wymioty. Wdrozylismy leki na wątrobe heparegen i epato, suplement na stawy sinuquin . Do tego cały tydzien zastrzyki przeciwbólowe oraz antybiotyki pod skore. Byla rowniez kroplowka wzmacniająca. Potem kwas hialuronowy i wtedy poprawy była bardzo widoczna po tygodniu od podania kwasu, vet podał zastrzyk Librela. Za miesiąc kolejna dawka i jesli wszystko będzie dobrze to za 2 m-ce trzecia dawka i w międzyczasie kwas hialuronowy. Wszystko póki co podskórnie. Jest ogromna poprawa, nasza psinka sama wstaje, wczesniej musiałam mu pomagać. Apetyt od wczoraj calkiem niezły niestety musi jesc teraz ochronnie karmę veterynaryjną Hepatic. Jedyne co mnie niepokoi to ogromny smutek w oczach. Nasz Szagi zawsze był radosnym, wiernym psem. A teraz kiedy go głaskam odwraca głowę. Mam nadzieję , że kiedy te wszystkie leki i suplementy zaczną kompleksowo działać to odzyska radość życia. Cale leczenie od konca kwietnia wyniosło ok 6tyś, wszystkie leki ktore są pomocne wlasnie przy zwyrodnieniach stawów są bardzo drogie, ale naprawde warto próbować wszystkiego, u nas stan był bardzo nieciekawy....a jednak się udało!
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość