Ostra niewydlność nerek i trzustki

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Zojka 2010
Posty: 2
Rejestracja: 23 kwietnia 2023, 08:02

23 kwietnia 2023, 08:14

Dzień dobry bardzo proszę o pomoc. Mój 13 letni psi przyjaciel od poniedziałku walczy o życie - babeszjoza. Jest w całodobowej lecznicy pod stałym wlewem itd. Od srody ostra niewydolność nerek, koszmarna trzustka (prawdpodobnie przewlekła). Nie jadł zupelnie kilka dni. Dwa dni próby karmienia na siłę (wkładanie ejdzenia do pyszczka) konczyły sie zjedzeniem bardzo, bardzo małej ilości (czwartek/piatek). Weterynarz mówi, że karmić tym co do tej pory byleby coś zjadł, a była to kaczka z ziemniakami, marchwia z uwagi na alergie pokarmową. Wczoraj z pomocą jadł już chetniej, nie wypluwał muszę coś mu ugotować i jechać do lecznicy nakarmić go. Proszę o jakąś wskazówkę na cito. czytając w internecie jestem przerazona i nic nie rozumiem... Czy mógłby mi ktoś napisać co mogę mu podać? Wyniki są naparwdę koszmarne - nie chcę mu dokładać jeszcze jedzeniem...
Vet4u
Posty: 669
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

26 kwietnia 2023, 11:22

Dzień dobry!

Jeśli piesek zaczyna jeść przy kaczce z ziemniakami to można przy takiej opcji zostać. Ważne, żeby dawać mu to co lubi, żeby chętniej zaczął jeść. Jeśli pupil będzie odmawiał jedzenia można zapytać lekarza o możliwość ewentualnego karmienia przez sondę. Jak już stan pacjenta będzie stabilny najlepiej będzie udać się do psiego dietetyka, aby zadbać o dietę nieobciążającą nerek i trzustki. Życzymy dużo zdrowia dla czworonoga i pozdrawiamy serdecznie.

Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 1 gość