oklapnięte uszka

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

usia
Posty: 2
Rejestracja: 09 listopada 2005, 14:29
Lokalizacja: KRAKÓW

09 listopada 2005, 14:39

Witam serdecznie
jestem szczęśliwą posiadaczką 6-miesięcznego owczarka niemieckiego tylko mam jeden problem z jego oklapniętymi uszkami. tzn. były one kiedyś piękne stojące ale w chwili wypadania mlecznych zębów oklapły i takie juz zostały (podobno niektóre on-ki tak mają). Sama nie wiem co robić masuje je, daję ugotowane chrząstki cielęce, ale póki co to nie daje żadnych rezultatów. Slyszałam tez że podawanie preparatów np. Caniviton Forte 30 lub w ostateczności "podklejanie uszu" pomaga. Prosze o porady
Z góry dziękujemy i pozdrawiamy Ja i Argo
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

09 listopada 2005, 23:38

wszystkie wymienione metody przez Ciebie są skuteczne ale....... Należy pamiętać, że przy wymianie zebów u większości ras uszy opadają ( ciężych i ciężkich ras). Należy wtedy suplementwać preparaty witaminowo - mineralne i dbać aby chrząstka nie uległa trwałemu odkształceniu. Jak to zrobić? Niestyty dobiera się metode osobniczo w zależności od załamania ucha a tu należy zwierze obejrzeć jak ta chrząstka się załamamła , na jakim poziomie ucha, czy wykazuje sprężystość , czy już nie jest trwale odkształcona. Także musi uszy Twojego psa obejrzeć lekarz i podjąć decyzje.
usia
Posty: 2
Rejestracja: 09 listopada 2005, 14:29
Lokalizacja: KRAKÓW

10 listopada 2005, 11:30

Serdecznie dziękuje za Pana opinię i jeszcze dziś wybieramy sie do lekarza. Być może spanikowałam za wcześnie, ale nie chciałabym żeby mój kochany maluch miał z jakieś problemy z powodu oklapniętych uszu np. zapalenie lub coś innego.
Dziękuję i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 1 gość