Obrzęk mięśnia

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

sewo
Posty: 2
Rejestracja: 29 listopada 2020, 14:05

26 września 2021, 10:05

Dzień dobry.

Pacjent to weimar, dwa lata. Jakiś tydzień temu pies prawdopodobnie dość mocno uderzył się w okolice słabizny, z 10cm za końcowa żeber w stronę uda.
Nie było widać żadnych ograniczeń w ruchu czy bólu. Po trzech dniach zauważyłem w tym miejscu zgrubienie. Pod skórą, na mięśniu pojawiła się jakby spłaszczoną kulka o średnicy ok 5cm, twarda o konsytenscji sciegien czy twardego mięśnia. Nie jest ciepła, pies bez kłopotu daje się dotknąć w to miejsce.
Pojechaliśmy do weta, pomacał popytał, stwierdził, że to na 100% obrzęk /krwiak po urazie. Antybiotyki, lęki p. zapalne.
Pies leki bierze 4 dzień jednak zmiana się nie zmniejsza, a jeśli to bardzo nieznacznie. Mam wrażenie, że pies jak się porusza w ciagu dnia, to zgrubienie jest ciut mniejsze, a rano jak wstaje nieco większe, ale nje niż na początku.
Mam pytanie, bo już trochę się martwię, że to nie wynik urazu. Czy taki stan zapalany, krwiak/obrzek może się wchłaniać tak długo? Niepokoi mnie to że jest dość twardy, bezpośrednio na mięśniu /powięzi i nie widać żeby powodowal dolegliwości bólowe.
Szukać jeszcze konsultacji czy czekać i obserwować?
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty: 315
Rejestracja: 16 września 2020, 10:58

06 października 2021, 14:05

Dzień dobry,

Proszę na razie poczekać, taki krwiak może się nawet wchłaniać dwa miesiące. Jeżeli pojawiłyby się jakieś niepokojące objawy, takie jak, kulawizna, brak apetytu, osowiałość, to wtedy prosze się udać do lekarza prowadzącego.

Pozdrawiam, lek. wet. Karolina Miechowska
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość